Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Práce s tabulkou v Excelu 2010 Vzhled stránky Příprava na tisk Náhled.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Práce s tabulkou v Excelu 2010 Vzhled stránky Příprava na tisk Náhled."— Transkript prezentace:

1 Práce s tabulkou v Excelu 2010 Vzhled stránky Příprava na tisk Náhled

2 Informační technologie / Zpracování a využití informací Název : Práce s tabulkou v Excelu 2010 – vzhled stránky Klíčová slova : pás karet „ROZLOŽENÍ STRÁNKY“, skupina „VZHLED STRÁNKY“ pás karet „SOUBOR“- tisk, náhled Věková skupina : 4.ročník Datum ověření : 4.5. 2012 Autor : Mgr. Eva Marková

3 Anotace : Žák pracuje s tabulkou v tabulkovém procesoru Excel 2010, upravuje vzhled stránky. Orientuje se na pásu karet „SOUBOR“ a „ROZLOŽENÍ STRÁNKY“, ve skupině VZHLED STRÁNKY. Procvičuje práci s myší. Aplikuje získané znalosti.

4 Vytvořme tabulku – výukový plán pro 1.-5.ročník základní školy. 1.Údaje o počtu hodin v jednotlivých ročnících nalezneš na www.zsdolniradechova.cz modul Základní škola, kapitola Učební plán 2011/2012.www.zsdolniradechova.cz 2. Zvol vhodné ohraničení tabulky. 3. Zarovnej všechny údaje dle své fantazie. 4. Použij barevnou výplň na zvýraznění ročníků. 5.Nezapomeň zvolit velikost i řez písma.

5 Prohlédni si vzhled tabulek.

6 Jak to uděláme? Kde to zjistíme? 1.Přepneme se na kartu SOUBOR. 2.Pořádně si ji prohlédni a řekni, co vidíš? 1.Můžeme zde najít informaci o tisku dokumentu. 2.Dokument můžeme také uložit do své složky, odeslat e-mailem apod.

7 Karta SOUBOR obsahuje důležité informace.

8 Před tiskem nám spuštěná aplikace nabídne možnost prohlédnout si stránku. Ukáže nám NÁHLED.

9 Úpravy provedeme v kartě ROZLOŽENÍ STRÁNKY, ve skupině VZHLED STRÁNKY.

10 Takto zorientovaná tabulka obsahuje údaje o všech ročnících.

11 Tuto tabulku lze vytisknout. Stačí zadat počet kopií a potvrdit TISK.

12 Samostatná práce. 1.Vytvoř si učební plán podle vlastní fantazie. 2.Zvol vhodnou velikost písma a řez písma. 3.Prohlédni si tabulku v NÁHLEDU a zvaž případné úpravy ( vzhled stránky, její orientaci). 4.Hotovou tabulku ulož do svého souboru a vytiskni.

13 Zdroje : „psaný text“ je tvořen a upravován ve Smart Notebooku 10.8 „ obrazy z Excelu 2010“ jsou tvořeny digitalizací (panel nástrojů ve Smart Notebooku 10.8) „ikony, obrázky “ jsou tvořeny v aplikaci MALOVÁNÍ


Stáhnout ppt "Práce s tabulkou v Excelu 2010 Vzhled stránky Příprava na tisk Náhled."

Podobné prezentace


Reklamy Google