Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mnichovská dohoda Petr Machala. 1.Kdy přechází SdP do služeb Hitlera? 2.Co bylo vzorem při budování našeho opevnění? 3.Kde formulovala SdP své požadavky?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mnichovská dohoda Petr Machala. 1.Kdy přechází SdP do služeb Hitlera? 2.Co bylo vzorem při budování našeho opevnění? 3.Kde formulovala SdP své požadavky?"— Transkript prezentace:

1 Mnichovská dohoda Petr Machala

2 1.Kdy přechází SdP do služeb Hitlera? 2.Co bylo vzorem při budování našeho opevnění? 3.Kde formulovala SdP své požadavky? 4.Co bylo smyslem mise lorda Runcimana? 5.Proč se sešel Chamberlain s Hitlerem? 6.Kolik mobilizací jsme vyhlásili? Co už známe.

3  Evropa byla na pokraji války  Německo hrozí útokem, ČSR se chce bránit, Francii a VB se moc nechtělo  pomoc SSSR byla nejistá Jaká byla situace na konci září roku 1938?

4 Bude válka? Pane předsedo Chamberlaine, co se to v Evropě děje? Bude Válka? Vypadá to na válku, ale udělám vše pro to, aby nebyla! Rád Vám vyhovím pane premiére, zprostředkuji mírovou konferenci, která vyřeší spor ČSR a Německa.

5 Mussolini zprostředkovává mírové jednání z 29. 9. na 30. 9. 1938 byla do Mnichova svolána konference 4 velmocí Mnichovská konference, záchrana světového míru? Mussolini – Hitler – Chamberlain - Daladier

6 Zachránil jsem Evropě mír!

7 ztráta 1/3 území ztráta opevnění ztráta průmyslu, ložisek uhlí ztráta domova pro české obyvatelstvo VB a F nám garantovali existenci Jaké byly důsledky? Odlétám do Británie.

8 období od Mnichova do vzniku Protektorátu Hlinkova strana prohlásila autonomii Slovenska jmenována autonomní vláda v čele s Jozefem Tisem od října vytvořena i autonomie Podkarpatské Rusi stát se nazýval Česko- Slovensko Co bylo období druhé republiky?

9 prezidentem zvolen Emil Hácha v čele vlády agrárník Rudolf Beran Kdo řídil naše země? Čekání na ještě horší den…

10 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Mnichovská dohoda Petr Machala. 1.Kdy přechází SdP do služeb Hitlera? 2.Co bylo vzorem při budování našeho opevnění? 3.Kde formulovala SdP své požadavky?"

Podobné prezentace


Reklamy Google