Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proudění a výtok vzdušin I. Zákon termodynamiky pro otevřenou soustavu: Rychlost vytékající vzdušiny: Jaká je maximální teoretická výtoková rychlost? Proudění.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proudění a výtok vzdušin I. Zákon termodynamiky pro otevřenou soustavu: Rychlost vytékající vzdušiny: Jaká je maximální teoretická výtoková rychlost? Proudění."— Transkript prezentace:

1 Proudění a výtok vzdušin I. Zákon termodynamiky pro otevřenou soustavu: Rychlost vytékající vzdušiny: Jaká je maximální teoretická výtoková rychlost? Proudění rozdělujeme na laminární:a turbulentní Kritické podmínky proudění

2 Proudění a výtok vzdušin Podkritické proudění Nadkritické proudění 0,5 1 Kritické proudění: Kritické podmínky proudění

3 Proudění a výtok vzdušin p w Průběh tlaků v Lavalově dýze

4 Proudění a výtok vzdušin dýza, difuzordýza ( dp< 0 )difuzor ( dp > 0 ) podkritické proudění w < w K ( = a) nadkritické proudění w > w K ( = a) Výtok vzdušiny při malém rozdílu tlaků:

5 Proudění a výtok vzdušin Skutečný výtok z dýzy Skutečné proudění v difuzoru Ztráty vyjádříme účinností: nebo rychlostním součinitelem: Vzájemný vztah: Ztráty vyjádříme účinností: případně ztrátovým součinitelem:


Stáhnout ppt "Proudění a výtok vzdušin I. Zákon termodynamiky pro otevřenou soustavu: Rychlost vytékající vzdušiny: Jaká je maximální teoretická výtoková rychlost? Proudění."

Podobné prezentace


Reklamy Google