Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Párová a nepárová značka, atributy a jejich hodnoty Mgr. Lenka Švancarová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Párová a nepárová značka, atributy a jejich hodnoty Mgr. Lenka Švancarová."— Transkript prezentace:

1 Párová a nepárová značka, atributy a jejich hodnoty Mgr. Lenka Švancarová

2 XHTML značka Párová … Nepárová

3 Párová a nepárová značka Párová značka  Obecný zápis: …  Příklad: Text nadpisu Nadpis první úrovně (obdoba stylu nadpis1) Nepárová značka  Obecný zápis v XHTML: Obecný zápis v HTML:  Příklad: Vodorovná čára

4 Párová a nepárová značka Doplň tak, aby byla značka správně zapsána jako párová. …

5 Párová a nepárová značka Zapiš správně párovou značku. table tr td Zapiš správně nepárovou značku. br

6 Párová a nepárová značka Atributy značek Otevři si v PSPadu soubor ja.html.  Vyjmenuj všechny párové značky v dokumentu.  Vyjmenuj všechny nepárové značky v dokumentu.  Oprav zápis nepárových značek.  Pod jménem zobraz vodorovnou čáru.  S pomocí nápovědy vlož před odstavec textu o zájmech značku hr, v dialogovém okně vyber width 50% a align center.  Změň hodnotu center na right a 50% na 20%.

7 Atributy značek Pomocí atributu konkretizujeme vloženou značku. Obecný zápis v párové značce:  … Obecný zápis v nepárové značce: 

8 Atributy značek Použitý atribut musí mít vždy uvedenu hodnotu. Hodnoty atributů jsou vždy v uvozovkách. Na pořadí atributů nezáleží. V jazyce XHTML atributy popisující vzhled (barvu, zarovnání, …) jsou označeny jako zavržené (deprecated) a neměly by se na stránce používat.  Než se naučíme CSS, tak je používat budeme.

9 Atribut Povinný Musím jej použít. Nepovinný Nemusím jej použít.

10 Atributy značek Otevři si v PSPadu soubor ja.html.  Do h1 a h2 přidej atribut align s hodnotou center.  Do p přidej atribut align s hodnotou justify.  Otevři si v prohlížeči stránku http://www.jakpsatweb.cz/html/struktura.html#body a s pomocí informací na ní uvedených změň barvu pozadí stránky a barvu veškerého textu.  S pomocí vhodného atributu nastav tloušťku obou horizontálních čar na stránce.


Stáhnout ppt "Párová a nepárová značka, atributy a jejich hodnoty Mgr. Lenka Švancarová."

Podobné prezentace


Reklamy Google