Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1. ELEKTRICKÝ SIGNÁL VSTUPUJE DO uPROCESORU 2.VYMAŽE DATA KTERÁ ZŮSTALA V REGISTRECH VNITŘNÍ PAMĚTI 3. NASTAVÍ REGISTR CPU – ČÍTAČ INSTRUKCÍ NA F000 ADRESA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1. ELEKTRICKÝ SIGNÁL VSTUPUJE DO uPROCESORU 2.VYMAŽE DATA KTERÁ ZŮSTALA V REGISTRECH VNITŘNÍ PAMĚTI 3. NASTAVÍ REGISTR CPU – ČÍTAČ INSTRUKCÍ NA F000 ADRESA."— Transkript prezentace:

1 1. ELEKTRICKÝ SIGNÁL VSTUPUJE DO uPROCESORU 2.VYMAŽE DATA KTERÁ ZŮSTALA V REGISTRECH VNITŘNÍ PAMĚTI 3. NASTAVÍ REGISTR CPU – ČÍTAČ INSTRUKCÍ NA F000 ADRESA JE ZAČÁTEK ZAVÁDĚCÍHO PROGRAMU ULOŽENÉHO V ROM (BIOS) SPUŠTĚNÍM PROGRAMU SE VYVOLÁ ŘADA KONTROL SYSTÉMU A)KONTROLA SBĚRNIC B)KONTROLA SYSTÉMOVÝCH HODIN C)KONTROLA ZOBRAZOVACÍ JEDNOTKY – PAK ZAČÍNÁME NA MONITORU NĚCO VIDĚT KONTROLA RAM – U NĚKTERÝCH PC UVIDÍME OBJEM KONTROLOVANÉ PAMĚTI KONTROLA KLÁVESNICE KONTROLA DISKETOVÉ JEDNOTKY A PEVNÝCH DISKŮ VÝSLEDKY AUTOTESTU SE POROVNÁVAJÍ S DATY V URČITÉM ČIPU CMOS KDE SE NACHÁZÍ OFICIÁLNÍ ZÁZNAM O NAINSTALOVANÝCH KOMPONENTECH AUTOTEST PC

2 ROM BIOS – KONTROLA FDD, HDD, CD HLEDÁ SOUBORY OS (IO.SYS A MS- DOS.SYS) NAČTENÍ DAT ULOŽENÝCH V PRVNÍM SEKTORU DISKU A ZKOPÍRUJE JE DO RAM. VYTVOŘENÍ ZAVÁDĚCÍHO (BOOTOVACÍHO)ZÁZNAMU. ZAVÁDĚNÍ SYSTÉMU Z DISKU

3 ZAVÁDĚCÍ ZÁZNAM PŘEVEZME ŘÍZENÍ PC A ZAVEDE IO.SYS DO RAM. IO.SYS OBSAHUJE SYSINIT KTERÝ ZAVÁDĚNÍ SYSTÉMU DOKONČÍ. PO ZAVEDENÍ IO.SYS JE ZAVÁDĚCÍ ZÁZNAM V RAM NAHRAZEN JINÝM KÓDEM. SYSINIT ZAVEDE DO PAMĚTI RAM MSDOS.SYS. TENTO SOUBOR SPOLUPRACUJE S BIOSEM PŘI PRÁCI SE SOUBORY, PROVÁDĚNÍ PROGRAMŮ A ODPOVĚDI NA SIGNÁLY Z HW.

4 SYSINIT HLEDÁ CONFIG.SYS. POKUD CONFIG.SYS EXISTUJE, SYSINIT PŘIKÁŽE MSDOS.SYS ABY PROVEDL PŘÍKAZY V CONFIG.SYS SYSINIT PŘIKÁŽE MSDOS.SYS ABY ZAVEDL COMMAND.COM -ROZŠÍŘENÍ V/V -INTERNÍ PŘÍKAZY DOSU -HLEDÁNÍ AUTOEXEC.BAT

5 DRUHÁ ČÁST COMMAND.COM OBSAHUJE INTERNÍ PŘÍKAZY DOSu. TŘETÍ ČÁST COMMAND.COM SE POUŽIJE JEN JEDNOU A PAK JE ODHOZENA. TATO ČÁST HLEDÁ V KOŘENOVÉM ADRESÁŘI SOUBOR AUTOEXEC.BAT.

6 PROCESOR A PŘERUŠENÍ SIGNÁL PŘERUŠENÍ PŘIJÍMÁ SPECÏÁLNÍ ČIP NAZVANÝ ŘADIČ PŘERUŠENÍ ŘADIČ PŘERUŠENÍ VYROZUMÍ PROCESOR A VYŽÁDÁ POZORNOST PROCESORU ČINNOST KTEROU PROCESOR PROVÁDĚL PŘED PŘERUŠENÍM ULOŽÍ V PAMĚTI RAM, KTERÉ SE NAZÝVÁ ZÁSOBNÍK. PROCESOR SI Z ŘADIČE BERE ČÍSLO PŘERUŠENÍ PROCESOR HLEDÁ V TABULCE PŘERUŠENÍ, NAČTE INSTRUKCE, PROVEDE INSTRUKCI V BIOSU. JESTLIŽE JE RUTINA BIOSU ÚSPĚŠNĚ PROVEDENA, VYVOLÁ BIOS NÁVRAT PŘERUŠENÍ NEBOLI INSTRUKCI IRET. IRET PŘIKAZUJE PROCESORU, ABY NAČETL ADRESU ULOŽENOU V ZÁSOBNÍKU A MOHL TAK POKRAČOVAT, KDE PŘESTAL.

7 PŘERUŠENÍ IRQ


Stáhnout ppt "1. ELEKTRICKÝ SIGNÁL VSTUPUJE DO uPROCESORU 2.VYMAŽE DATA KTERÁ ZŮSTALA V REGISTRECH VNITŘNÍ PAMĚTI 3. NASTAVÍ REGISTR CPU – ČÍTAČ INSTRUKCÍ NA F000 ADRESA."

Podobné prezentace


Reklamy Google