Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

vzhled, vlastnosti, užití je to žlutá pevná látka je krystalická, křehká je hořlavá, hoří namodralým plamenem má nízkou teplotu tání NEMÁ výrazný zápach.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "vzhled, vlastnosti, užití je to žlutá pevná látka je krystalická, křehká je hořlavá, hoří namodralým plamenem má nízkou teplotu tání NEMÁ výrazný zápach."— Transkript prezentace:

1

2 vzhled, vlastnosti, užití je to žlutá pevná látka je krystalická, křehká je hořlavá, hoří namodralým plamenem má nízkou teplotu tání NEMÁ výrazný zápach výroby kyseliny sírové (Precheza Přerov) výroba pryže (gumy), součást pyrotechniky a výbušnin obr.č.1

3 výskyt v přírodě Volný (jako prvek): poblíž sopek nebo minerálních pramenů těžba v Polsku, Povolží, Kazachstánu, USA Vázaný ( ve sloučeninách): sulfidy (pyrit, sfalerit, rumělka) sírany (sádrovec) v ropě, uhlí- kyselé deště obr.č.2 obr.č.3

4 CITACE obr.č.1 Soubor:S%C3%ADra.PNG. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 6.6.2007 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z WWW:. obr.č.2 Soubor:Soufresicile2.jpg. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 5.7.2009 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z WWW:.

5 CITACE obr.č.3 Soubor:Acid rain woods1.JPG. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 7.7.2006 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z WWW:.


Stáhnout ppt "vzhled, vlastnosti, užití je to žlutá pevná látka je krystalická, křehká je hořlavá, hoří namodralým plamenem má nízkou teplotu tání NEMÁ výrazný zápach."

Podobné prezentace


Reklamy Google