Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZLOMKY – USMĚRŇOVÁNÍ ZLOMKŮ, POROVNÁVÁNÍ ZLOMKŮ AutorMgr. Lenka Závrská Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech učebních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZLOMKY – USMĚRŇOVÁNÍ ZLOMKŮ, POROVNÁVÁNÍ ZLOMKŮ AutorMgr. Lenka Závrská Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech učebních."— Transkript prezentace:

1 ZLOMKY – USMĚRŇOVÁNÍ ZLOMKŮ, POROVNÁVÁNÍ ZLOMKŮ AutorMgr. Lenka Závrská Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech učebních oborů, je zaměřena k osvojení pojmů čitatel a jmenovatel, k zopakování krácení a rozšiřování zlomků, usměrňování a porovnávání zlomků. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje rozšiřování, krácení, usměrňování a porovnávání zlomků, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech. Tematická oblastOperace s reálnými čísly TémaZlomky – usměrňování zlomků, porovnávání zlomků PředmětMatematika RočníkPrvní Obor vzděláváníUčební obory Stupeň a typ vzděláváníStřední odborné vzdělávání Název DUMŠ22_S1_10_Zlomky – usměrňování zlomků, porovnávání zlomků Datum 31.3.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 Zlomky 2

3 3

4 Krácení zlomků 4

5 Rozšiřování zlomků 5

6 Usměrňování zlomků 6

7 Porovnávání zlomků 7

8 Příklady na procvičení 8

9 Řešení 9

10 Zdroje Literatura: CALDA, E. Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU. 1. vydání. Praha: Prometheus, 2002. 239 s. ISBN 80-7196-253-8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Lenka Závrská. 10


Stáhnout ppt "ZLOMKY – USMĚRŇOVÁNÍ ZLOMKŮ, POROVNÁVÁNÍ ZLOMKŮ AutorMgr. Lenka Závrská Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech učebních."

Podobné prezentace


Reklamy Google