Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_152_IT7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Předmět:Informatika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_152_IT7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Předmět:Informatika."— Transkript prezentace:

1 CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_152_IT7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Předmět:Informatika Ročník:7. ročník Klíčová slova: prezentace-procesor Autor:Ing. Eva Kolářová Vzdělávací zařízení: Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, 738 02 Frýdek-Místek Ověřeno ve výuce dne: 24.května 2012 Očekávaný výstup: informace o procesorech, jejich parametrech, významu

2 PROCESOR (CPU) centrální procesorová jednotka

3 Procesor je základní součástka pro počítač tvoří srdce a mozek počítače Do značné míry ovlivňuje výkon celého počítače (čím rychlejší procesor, tím rychlejší počítač) Bývá umístěn na základní desce počítače Obsahuje rychlá paměťová místa malé kapacity nazývané registry procesor provádí základní aritmetické, logické, a vstupně/výstupní operace systému.

4 Procesor

5 Základní parametry Mezi základní parametry procesoru patří např.: - rychlost ( Počet operací provedených za jednu sekundu ) - počet instrukčních kanálů (udává maximální počet instrukcí proveditelných v jednom taktu procesoru) - šířka slova - šířka přenosu dat - interní cache paměť (Kapacita rychlé interní cache paměti integrované přímo na čipu procesoru 0 – 512 KB ) - velikost adresovatelné paměti (Velikost paměti, kterou je procesor schopen používat 1 – 4096 MB)

6 Společnosti zabývající se výrobou CPU (Nejvýznamější) Intel - Intel Corporation je největší mezinárodní výrobce procesorů a polovodičových součástek se sídlem v kalifornském Křemíkovém údolí ve Spojených Státech. AMD - Advanced Micro Devies je mezinárodní výrobce procesorů se sídlem v kalifornském Sunnyvale ve Spojených Státech. IBM - International Business Machines Corporation se řadí mezi největší společnosti na světě a mezi její hlavní činnosti patří v současnosti výroba a prodej počítačového hardwaru a softwaru. Sídlí v New Yorku. VIA - VIA Technologies je tchaj-wanský výrobce integrovaných obvodů, procesorů, pamětí a největší nezávislý výrobce čipsetů na světě.

7 Na osobních počítačích a malých pracovních stanicích je procesor umístěn v jednom křemíkovém čipu zvaném mikroprocesor. Na velkých strojích vyžadují procesory jednu nebo více desek plošných spojů.

8 Zdroje obrázků: kliparty


Stáhnout ppt "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_152_IT7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Předmět:Informatika."

Podobné prezentace


Reklamy Google