Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Prezentace, která se zabývá polohou a základními údaji Ameriky Autor Mgr. Petra Vavrušková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci popíší kde se nalézá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Prezentace, která se zabývá polohou a základními údaji Ameriky Autor Mgr. Petra Vavrušková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci popíší kde se nalézá."— Transkript prezentace:

1 Anotace Prezentace, která se zabývá polohou a základními údaji Ameriky Autor Mgr. Petra Vavrušková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci popíší kde se nalézá Amerika a dokáží říci základní údaje o tomto světadílu Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Amerika, poloha, základní údaje Druh učebního materiálu Pracovní list / Prezentace / Druh interaktivity Aktivita / Výklad / Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost 812 kB IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - X - X

2 Amerika – poloha (opiš a doplň následující věty ) Název odvozen od významného italského cestovatele …………………………………………. Leží na „dvoukontinentu“ na ………… polokouli. Od ostatních světadílů je oddělena ……………………. a ……………………………. Rozlohou 42 mil. km² je po Asii ……. největší světadíl. Počet obyvatel je ………mil.

3 Amerika - poloha Název odvozen od významného italského cestovatele Amerigo Vespucci. Leží na „dvoukontinentu“ na západní polokouli. Od ostatních světadílů je oddělena Atlantikem a Pacifikem. Rozlohou 42 mil. km² je po Asii 2. největší světadíl. Počet obyvatel je 800 mil.

4 Základní údaje Amerika se dělí na Severní a Jižní Ameriku, hranicí Panamská šíje. Část mezi Mexikem a Panamou, včetně Karibské oblasti se nazývá Střední Amerika. Nacházejí se zde všechna podnebná pásma. Zastoupeny všechny rasy včetně míšenců. Mimořádně příznivé půdní, klimatické, hydrologické a surovinové oblasti. Původní obyvatelé - Indiáni

5 Doplň pojmy do mapy oceány Tichý oceán Atlantský oceán Severní ledový oceán mys mys Murchison mys Prince Walského mys Froward mys Branco

6 oceány Severní ledový oceán Atlantický oceán Tichý oceán

7 mys Murchison mys Prince Waleského mys Froward mys Branco mysy

8 Úkol: Barvami rozděl mapu na Severní, Střední a Jižní Ameriku

9 Úkol: Barvami rozděl mapu na Severní, Střední a Jižní Ameriku Severní Amerika Střední Amerika Jižní Amerika

10 Informační zdroje ANDĚL, Jiří; MAREŠ, Roman. "Nový svět" Amerika, Austrálie a Oceánie. 1. vydání. Olomouc : Olomouc, s.r.o., 2000. 283 s. ISBN 80-7182-113-6. KUHNLOVÁ, Hana. Zeměpis světa : Kontinenty. 1. vydání. Praha : Nakladatelství české geografické společnosti s.r.o., 2004. 40 s. ISBN 80-86034-59-3. HOLEČEK, Milan ; JÁNSKÝ, Bohumír a kol. Zeměpis světa 2 : Amerika - Asie. 1. vydání. Praha : Nakladatelství české geografické společnosti s.r.o., 1996. 72 s. ISBN 80-86034-03-8.


Stáhnout ppt "Anotace Prezentace, která se zabývá polohou a základními údaji Ameriky Autor Mgr. Petra Vavrušková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci popíší kde se nalézá."

Podobné prezentace


Reklamy Google