Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

území s nejvyšším moravským pohořím Severní Morava a Slezsko Vyhledávejte v příruční mapě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "území s nejvyšším moravským pohořím Severní Morava a Slezsko Vyhledávejte v příruční mapě."— Transkript prezentace:

1

2 území s nejvyšším moravským pohořím Severní Morava a Slezsko Vyhledávejte v příruční mapě.

3 Pohoří, hory a nížiny Jeseníky Nejvyšší moravské pohoří – Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd (1 491 m nad mořem) a Nízký Jeseník.

4 Pohoří, hory a nížiny Moravskoslezské Beskydy Leží na severovýchodní Moravě a ve Slezsku. Nejvyšší výšky dosahuje Lysá hora (1 323 m). Památný je Radhošť (1 129 m).

5 Pohoří, hory a nížiny Králický Sněžník Mezi Jeseníky a Orlickými horami najdeme Králický Sněžník (1 423 m n. m.). Na jeho úbočí pramení řeka Morava.

6 Pohoří, hory a nížiny Hornomoravský úval Nížina při řece Moravě má teplé podnebí a úrodnou půdu. K nejúrodnějším částem republiky patří Haná.

7 Řeky Morava, Bečva, Odra Morava od pramene na Králickém Sněžníku směřuje na jih, jejím hlavním přítokem je Bečva. Odra pramení v Oderských vrších.

8 Města Ostrava, Opava Největší město severní Moravy a Slezska je Ostrava s bohatými nalezišti černého uhlí. Střediskem Českého Slezska je Opava.

9 V mapě si vyhledejte další města: Bohumín Bruntál Frýdek–Místek

10 V mapě si vyhledejte další města: Karviná Kopřivnice Nový Jičín

11 V mapě si vyhledejte další města: Krnov Šumperk Valašské Meziříčí

12 Památky Bouzov, Javoříčské jeskyně Bouzov je náš nejpohádkovější hrad. Nedaleko něj se nacházejí Javoříčské jeskyně.

13 Památky Jeseník, Velké Losiny V lázních Jeseník se využívá především vodoléčba. Ve Velkých Losinách nalezneme renesanční zámek a továrnu na ruční papír.

14 Památky Šternberk, Rožnov pod Radhoštěm Ve Šternberku můžeme navštívit gotický hrad, v Rožnově pod Radhoštěm skanzen – muzeum valašské architektury.

15 Samostatná práce do sešitu Ať jsi ta anebo ten, do ruky si tužku vem, obkresli si naši vlast, pak zakresli, co už znáš. (Dnes: severní Morava a Slezsko.) Nebude to žádná věda, pomůže ti vlastivěda.


Stáhnout ppt "území s nejvyšším moravským pohořím Severní Morava a Slezsko Vyhledávejte v příruční mapě."

Podobné prezentace


Reklamy Google