Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Informace z oblasti výzkumu (Předsednictvo RVŠ, 19. 6. 2014) Tomáš Opatrný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Informace z oblasti výzkumu (Předsednictvo RVŠ, 19. 6. 2014) Tomáš Opatrný."— Transkript prezentace:

1 Informace z oblasti výzkumu (Předsednictvo RVŠ, ) Tomáš Opatrný

2 Obsah: ● Hodnocení VaV a státní rozpočet na výzkum ● GBER (General Block Exemption Regulation)

3 Hodnocení VaV a SR ● Výsledky hodnocení 2013 schváleny RVVI ● Výsledky zveřejněny na ● Návrh SR z dubna - nezměněn Srovnání výsledků hodnocení VaV a návrhů rozpočtu na RVO pro MŠMT v posledních 3 letech (ČR = 100 %)

4 Hodnocení VaV a SR

5 Hodnocení VaV a SR cena bodu 2015 ?

6 Hodnocení VaV a SR zákon 130/2002 Sb. § 5a (2) Rada pro výzkum, vývoj a inovace zašle správcům rozpočtových kapitol a) návrh celkové výše výdajů na výzkum, vývoj a inovace jednotlivých rozpočtových kapitol, b) návrh výše výdajů podle § 6 odst. 2 písm. c) v členění podle výzkumných organizací; návrh vychází ze zhodnocení výsledků dosažených výzkumnými organizacemi v uplynulých 5 letech, z Národní politiky výzkumu, vývoje a inovací a z výsledků mezinárodního hodnocení výzkumu a vývoje v České republice.

7 Hodnocení VaV a SR Návrh usnesení: Předsednictvo RVŠ apeluje na Radu pro výzkum, vývoj a inovace, aby v návrhu státního rozpočtu na rozvoj výzkumných organizací postupovala v souladu se zákonem, v návrhu vycházela ze zhodnocení výsledků dosažených výzkumnými organizacemi a zohlednila růst výkonu vysokých škol.

8 Státní rozpočet na výzkum Návrh pro rok 2015: Celkem tis. Kč (2014: tis. Kč) HDP ČR 2013: mld. Kč Strategie Evropa 2020 (usnesení vlády z ) Identifikace možných opatření ke splnění cílů: Investiční cíl 1 % HDP z národních veřejných zdrojů do VaVaI splnit v roce 2020

9 Státní rozpočet na výzkum Na webu :

10 Státní rozpočet na výzkum Návrh usnesení: Předsednictvo RVŠ apeluje na politické subjekty, které před volbami slibovaly navýšení finančních prostředků na výzkum, aby konaly v souladu se svými sliby.

11 GBER (General Block Exemption Regulation) Nová pravidla EU pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací, od Seminář na Úřadu vlády , Mgr. L. Bílá (ÚOHS) a B. von Wendland (DG Competition EC). Otázky souladu stávajícího právního řádu a legislativy EU (zjednodušení, ale některé změny zák. 130/2002 Sb. potřebné).


Stáhnout ppt "Informace z oblasti výzkumu (Předsednictvo RVŠ, 19. 6. 2014) Tomáš Opatrný."

Podobné prezentace


Reklamy Google