Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Švýcarsko Tomáš Černík. Švýcarsko ● Hlavní město Švýcarska je Bern. ● Rozloha celého Švýcarska je 42 000 km² ● Ve Švýcarsku žije přes 8 milionů obyvatel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Švýcarsko Tomáš Černík. Švýcarsko ● Hlavní město Švýcarska je Bern. ● Rozloha celého Švýcarska je 42 000 km² ● Ve Švýcarsku žije přes 8 milionů obyvatel."— Transkript prezentace:

1 Švýcarsko Tomáš Černík

2 Švýcarsko ● Hlavní město Švýcarska je Bern. ● Rozloha celého Švýcarska je 42 000 km² ● Ve Švýcarsku žije přes 8 milionů obyvatel. ● Měna je Švýcarský frank. ● Švýcarsko má za sousedy: Německo, Francie, Rakousko a také Itálii.

3 Znak a vlajka ● Švýcarsý znak Švýcarská vlajka

4 Automobily ● Ve Švýcarsku se vyrábí automobily s názven Monteverdi. ● Říká se že to je nejhezčí auto v celém Švýcarsku.

5 Výrobky ve Švýcarsku

6 Informace ● V neděli 14.12 roku 2014 se hrál floorball. ● Hrálo se o třetí místo se Švýcarskem. ● Češi vyhráli nad Švýcarskem 4:3.

7 Bern ● V celém městě Bern žije kolem 350 000 obyvatel. ● Nadmořská výška je 542 m.n.m. ● Bern má také svůj znak. ● Albert Einstein bydlel ve Švýcarsku v Bernu v jedné čtvrti pod názvem Marktgasse.

8 Albert Einstein ● Albert Einstein se narodil v Německu žil ve Švýcarsku. ● Byl to fyzik, který bydlel ve Švýcarsku. ● V jedné ulici která se nazývala Martgasse. ● Albert Einstein byl fyzik kvantové mechaniky. ● Albert Einstein se narodil roku 1879 v březnu a zemřel v roce 1955 v dubnu. ● Bylo mu tedy 76 let, když zemřel.

9 Zemědělství ● V zemědělství převažuje chov dobytka. ● Chytají se tam ryby např: pstruzi, úhoři a okouni a mnoho různých jiných druhů ryb. ● V rostliné výrobě převládá vinařství, ovocářství a zelinářství. ● Pěstují se tam také obiloviny, brambory a cukrová řepa.

10 Průmysl ● Jedná se hlavně o výrobu obráběcích strojů (podíl na světovém vývozu je 10%). ● Energetická zařízení, výrobky přesné mechaniky a optiky (laboratorní, měřící) hodinky, chemikálie - zejména léky, elektronika a vybrané potraviny. ● Vyrábí se tam také sýry a výborná čokoláda. ● Švýcarsko má velmi dobrou komunitní siť.

11 hokejisté ● Švýcarští hokejisté v roce 2013 vyhráli mistrovství světa proti Čechům 5:2. ● Pro Čechy to bylo zklamání.

12 Fotbalisté ● Švýcarští fotbalisté měli největší úspěch čtvrtfinále na MS v roce 1954. ● Potom už jinak končili často už v základních skupinách.

13 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Švýcarsko Tomáš Černík. Švýcarsko ● Hlavní město Švýcarska je Bern. ● Rozloha celého Švýcarska je 42 000 km² ● Ve Švýcarsku žije přes 8 milionů obyvatel."

Podobné prezentace


Reklamy Google