Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_17_Čeští vynálezci

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_17_Čeští vynálezci"— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_17_Čeští vynálezci
Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Vlastivěda/Lidé a čas – 5. ročník Období vytvoření: prosinec 2011 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o vynálezcích 19. století v českých zemích. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor. VY_32_INOVACE_17_Čeští vynálezci Čeští vynálezci

2 Roku 1832 byla postavena koňská železniční dráha, která jezdila z Českých Budějovic do Lince v Rakousku. První parní železnice byla otevřena roku 1839 na úseku Břeclav – Brno.

3 Porovnej následující lokomotivy
Porovnej následující lokomotivy. Kde se podle tebe cestovalo lépe a která byla rychlejší?

4 Josef ressel Vynalezl lodní šroub.

5 Prokop diviš Sestrojil uzemněný bleskosvod.

6 Bratranci veverkové Zdokonalili pluh k orbě půdy → ruchadlo.

7 Použité zdroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Austrian_horse_railway1.jpg> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/Ctyrkolak.jpg> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Josef_Ressel.jpg> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/db/Brosen_propelersterntychy.jpg> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Jan_Vil%C3%ADmek_-_Prokop_Divi%C5%A1.jpg> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3a/Prokop_Divis_rodny_domek_edit.jpg?uselang=cs> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Bratranci_Veverkov%C3%A9%2C_souso%C5%A1%C3%AD_Pardubice3.JPG> [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_17_Čeští vynálezci"

Podobné prezentace


Reklamy Google