Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_04 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:trojúhelník, druhy trojúhelníků Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Trojúhelníky, dělení trojúhelníků RNDr. Milena Knappová Planimetrie, dělení trojúhelníků podle délek stran a velikostí vnitřních úhlů

3 Obsah: Různostranný – obecný trojúhelník Rovnoramenný trojúhelník Rovnostranný trojúhelník Ostroúhlý trojúhelník Tupoúhlý trojúhelník Pravoúhlý trojúhelník Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Různostranný – obecný trojúhelník: obsah U obecného trojúhelníku o velikostech stran a úhlů nic nepředpokládáme.

5 Rovnoramenný trojúhelník: obsah Rovnoramenný trojúhelník má dvě strany stejně dlouhé. Tyto strany se nazývají ramena, zbylá strana je základna. Základna svírá s oběma rameny stejný úhel.

6 Rovnostranný trojúhelník: obsah Rovnostranný trojúhelník má všechny tři strany stejně dlouhé. Stejně tak jsou shodné i všechny úhly. Každý vnitřní úhel má 60°.

7 Ostroúhlý trojúhelník : obsah V ostroúhlém trojúhelníku platí, že každý úhel je menší než 90°.

8 Tupoúhlý trojúhelník: obsah Tupoúhlý trojúhelník má právě jeden úhel větší než 90°. Tento úhel však musí být menší než 180°.

9 Pravoúhlý trojúhelník: obsah V pravoúhlém trojúhelníku je jeden úhel velký přesně 90°. Strany přilehlé tomuto úhlu se nazývají odvěsny, strana protilehlá je přepona.

10 Použité materiály: KUBEŠOVÁ, Naděžda a Eva CIBULKOVÁ. Matematika: přehled středoškolského učiva. 2. vyd. Třebíč: Petra Velanová, 2006, 239 s. Maturita (Petra Velanová). ISBN 978-808-6873-053. Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP.


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google