Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VČELÍ VOSK. dělnice Včelí vosk je produktem včely dělnice. voskotvorných žlázách Je vylučován ve voskotvorných žlázách mladušek, zpravidla mezi 12. a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VČELÍ VOSK. dělnice Včelí vosk je produktem včely dělnice. voskotvorných žlázách Je vylučován ve voskotvorných žlázách mladušek, zpravidla mezi 12. a."— Transkript prezentace:

1 VČELÍ VOSK

2 dělnice Včelí vosk je produktem včely dělnice. voskotvorných žlázách Je vylučován ve voskotvorných žlázách mladušek, zpravidla mezi 12. a 18. dnem.

3 Nové voskové dílo včely zakládají tím způsobem, že se zavěsí na strop obývané dutiny a zaklesnuté nožkami jedna do druhé vytvoří jakýsi živý závěs. šupinkusbírá kartáčkem třetího páru nohzpracovává kusadly Včela šupinku podle potřeby sbírá kartáčkem třetího páru noh a zpracovává kusadly. Vzniká bílá tvarohovitá hmota. slinvláčnou teplotaje 33 °C až 36 °C Působením slin se stává vláčnou za předpokladu, že teplota prostředí je 33 °C až 36 °C.

4 V úlechdílopředem lisovaných mezistěnách V úlech budují včely dílo na předem lisovaných voskových mezistěnách. Mezistěny podle potřeby a v požadované velikosti vkládá do úlu včelař.

5 Nové voskové dílobíložlutou Nové voskové dílo má bíložlutou barvu. panenská souš Včelařská odborná terminologie ho označuje termínem panenská souš.

6 vylíhlá včelakošilku plástev tmavne tmavohnědé Několikalétézčernalé Každá vylíhlá včela zanechá v buňce košilku - dílo díky tomu mění barvu a postupem času plástev tmavne přes odstín propečené žemle až k tmavohnědé. Několikalété plásty jsou zčernalé

7 zčernalé plástve, hygienicky nevyhovující vosk Staré zčernalé plástve, které jsou již hygienicky nevyhovující vytavíme a získáme z nich vosk. solární tavidlo parní tavidlo

8 Získaný vosk se použije k výrobě mezistěn

9 Výrobky z vosku - historie strdím daň ve formě vosku výrobu svící – voskovic Zmínka o strdím oplývajících českých zemích je z 10. století. Včelaři odváděli daň ve formě vosku, ten byl poté využíván na výrobu svící – voskovic. Voskoviceluxusním zbožím svíceníve svátečních dnech Voskovice byly luxusním zbožím a využívali se ke svícení v kostelích výhradně ve svátečních dnech.

10 Naše výrobky z vosku výroba odléváním do lukoprenových forem


Stáhnout ppt "VČELÍ VOSK. dělnice Včelí vosk je produktem včely dělnice. voskotvorných žlázách Je vylučován ve voskotvorných žlázách mladušek, zpravidla mezi 12. a."

Podobné prezentace


Reklamy Google