Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kalkulační systém a jeho využití v řízení. Tvorba uskutečnění vynaložení VÝKONŮ Aktivit Činností Procesů ZDROJŮvyžaduje Jaké zdroje by se vynaložily na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kalkulační systém a jeho využití v řízení. Tvorba uskutečnění vynaložení VÝKONŮ Aktivit Činností Procesů ZDROJŮvyžaduje Jaké zdroje by se vynaložily na."— Transkript prezentace:

1 Kalkulační systém a jeho využití v řízení

2 Tvorba uskutečnění vynaložení VÝKONŮ Aktivit Činností Procesů ZDROJŮvyžaduje Jaké zdroje by se vynaložily na tvorbu výkonů, …… ? Jaké zdroje se mohou vynaložit na tvorbu výkonů, …… ? Jaké zdroje by se měly vynaložit na tvorbu výkonů, …… ? Jaké zdroje se vynaložily na tvorbu výkonů …… ? Kalkulace se liší v závislosti na účelu sestavení („PROČ“) a na fázi řídicího cyklu („KDY“) ! Cílem je řídit hodnotu výkonu po celou dobu existence výkonu !

3 Prvky kalkulačního systému podle vztahu k fázím řídicího procesu KALKULACE NÁKLADŮ

4 Odlišnosti prvků kalkulačního systému  vhodná volba kalkulačního vzorce  1. Které položky zahrnout do kalkulačního vzorce ? ( )  2. Jaká uspořádání kalkulačního vzorce zvolit ? ( )  3. V jaké struktuře položek sestavit kalkulaci ? ()()  kalkulace v různých fázích řídicího cyklu vychází z různých informačních zdrojů ()()

5 Prvky kalkulačního systému – otázky (shrnutí) U každé kalkulace, kterou máme sestavit nebo se kterou máme pracovat, bychom si měli položit následující otázky: V jaké fázi řídicího procesu je kalkulace sestavena ? Jaké je využití kalkulace pro řízení a rozhodování ? Jaká je vhodná struktura kalkulace, které položky obsahuje kalkulační vzorec ? Z jakých informační zdrojů vycházíme při sestavení ?

6 Propočtová kalkulace (při hromadné a sériové, opakované č.) KDY?  PROČ?  východisko: cena je daná trhem, co je ovlivnitelné jsou naše náklady  KALKULACE  ......................... kalkulační vzorec

7 Propočtová kalkulace (při zakázkové činnosti) KDY?  PROČ?  východisko: kvalitně zpracovaná kalkulace v nabídce je pro zákazníka důkazem poctivé přípravy nabídky a současně předpokladem pro zajištění výnosnosti zakázky  kalkulace

8 Plánová kalkulace KDY?  PROČ?  kalkulace

9 Operativní kalkulace KDY?  PROČ  kalkulace

10 Výsledná kalkulace ● KDY?  PROČ?  význam zejména v zakázkové činnosti s delším cyklem tvorby výkonu + pro odpovědnostní řízení v podmínkách aplikace rozdílových metod řízení hospodárnosti

11 Kalkulační systém v užším pojetí – informace pro řízení hospodárnosti řízení nákladů po linii výkonů periodické ukládání úkolu Důležité informace poskytují nejenom prvky kalkulačního systému izolovaně, ale i jejich vzájemné vztahy (kalkulační systém)!


Stáhnout ppt "Kalkulační systém a jeho využití v řízení. Tvorba uskutečnění vynaložení VÝKONŮ Aktivit Činností Procesů ZDROJŮvyžaduje Jaké zdroje by se vynaložily na."

Podobné prezentace


Reklamy Google