Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ELEKTRICKÁ ENERGIE ALŽBĚTA HRUŠKOVÁ, I.A. ELEKTRICKÁ ENERGIE JE: schopnost elektromagnetického pole konat elektrickou práci E=U.I.t Jednotka: Watthodina.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ELEKTRICKÁ ENERGIE ALŽBĚTA HRUŠKOVÁ, I.A. ELEKTRICKÁ ENERGIE JE: schopnost elektromagnetického pole konat elektrickou práci E=U.I.t Jednotka: Watthodina."— Transkript prezentace:

1 ELEKTRICKÁ ENERGIE ALŽBĚTA HRUŠKOVÁ, I.A

2 ELEKTRICKÁ ENERGIE JE: schopnost elektromagnetického pole konat elektrickou práci E=U.I.t Jednotka: Watthodina (Wh) Energie přeměněná elektrickým spotřebičem je tím větší, čím:  větší proud spotřebičem protéká  větší napětí je na spotřebiči  déle je spotřebič připojen

3 PŘÍKLADY Na rychlovarné konvici je údaj 1500 W. K přípravě čaje byla zapnutá 3 minuty. Kolik energie odebrala konvice z elektrické sítě? V jakou energii se elektrická energie přeměnila? P=1500 W t=3 min=180 s E=? kWh E=P.t E=1500.180 E=270 000 J E=270 kJ E=0,075 kWh Konvice odebrala z elektrické sítě energii 0,075 kWh. Elektrická energie se přeměnila s velkou účinností na teplo potřebné k ohřátí vody, malá část se přeměnila na teplo potřebné k ohřátí konvice a okolního vzduchu.

4 VYUŽITÍ ELEKTRICKÉ ENERGIE Ve spotřebičích v domácnosti a jinde V osvětlení El. Energie šetří lidskou práci tím, že za nás dodává energii různým strojům, které pak fungují.


Stáhnout ppt "ELEKTRICKÁ ENERGIE ALŽBĚTA HRUŠKOVÁ, I.A. ELEKTRICKÁ ENERGIE JE: schopnost elektromagnetického pole konat elektrickou práci E=U.I.t Jednotka: Watthodina."

Podobné prezentace


Reklamy Google