Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Irsko III2-Z7-III-07. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Irsko III2-Z7-III-07. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Irsko III2-Z7-III-07

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Irsko je stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova, je výsledek mnoholetého boje za nezávislost od Velké Británie (dále) který byl poprvé rozdělen 3. května 1921. Je ohraničen Severním Irskem(částí Spojeného království) na severu, Atlantským oceánem na západě, Irským mořem na východě a Keltským mořem a Průlivem sv. Jiří na jihu a jihovýchodě. Irsko sousedí se Spojeným královstvím.Evropěstejnojmenného ostrova3. května1921Severním IrskemSpojeného královstvíAtlantským oceánemIrským mořemKeltským mořemPrůlivem sv. JiříSpojeným královstvím 29. prosince29. prosince 1937 se Irsko stalo nástupcem Irského svobodného státu, jenž byl založen 6. prosince 1922. Irsko bylo jeden z nejchudších států západní Evropy a mělo vysokou emigraci. Ekonomie protekcionismu byla zavedena v 50. letech 20. století a Irsko se připojilo kEvropskému společenství (nyní Evropská unie) v roce 1973. Ekonomická krize vedla Irsko k začátku velkých ekonomických reforem v 80. letech 20. století. Irsko ve srovnání k ostatním zemím EU výrazně snížilo daně. Hlavním městem je Dublin.1937Irského svobodného státu6. prosince1922západní Evropyemigraci20. stoletíEvropskému společenstvíEvropská unie1973 Rozloha: 70 270 čtverečných km Počet obyvatel: 4 300 000

4 Irsko - mapa

5 Obrázky z Irska

6 Otázky a úkoly : 1.Najdi nejvyšší horu Irska. 2.Jaké státní zřízení je v Irsku? 3.Najdi, který „svatý“ je patronem země?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : https://www.cia.gov/library/publications/the-world- factbook/graphics/maps/newmaps/ei-map.gif http://www.statynasiplanety.estranky.cz/img/original/18/irsko-aran.jpg http://www.iasaglobal.org/images/iasa/baltimore-ireland.jpg https://www.cia.gov/library/publications/the-world- factbook/graphics/flags/large/ei-lgflag.gif


Stáhnout ppt "EVROPA Irsko III2-Z7-III-07. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google