Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podstatná jména rodu mužského Anotace: V textu (příloha Word) podtrhnou podstatná jména. Kontrola správnosti. Do tabulky vypíší podstatná jména a určují.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podstatná jména rodu mužského Anotace: V textu (příloha Word) podtrhnou podstatná jména. Kontrola správnosti. Do tabulky vypíší podstatná jména a určují."— Transkript prezentace:

1 Podstatná jména rodu mužského Anotace: V textu (příloha Word) podtrhnou podstatná jména. Kontrola správnosti. Do tabulky vypíší podstatná jména a určují pád, číslo, rod a vzor. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Určuje slovní druhy plnovýznamových slov a využívá je v gramaticky správných tvarech ve svém mluveném projevu. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Čtvrtý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-G4.,5.07

2 MOUDRÝ VÝR „Kmotře výre,“ povídá pidimužík, „ty jsi takový mudrc, poraď mi, co mám dělat, abych byl veliký a viděl dál.“ „Když chceš vidět dál, vylez si na vršek stromu.“ „To mě nenapadlo,“ povídá pidimužík. „Tak vidíš. Nepotřebujeme větší tělo, ale větší rozum. Kdo má rozum, je vždycky dost veliký.“ Podtrhni v textu podstatná jména. U podstatných jmen urči pád, číslo, rod a vzor. pádčíslorodvzorpádčíslorodvzor kmotřestromu výrepidimužík tělo mudrcrozum vršekrozum 5.j.m.pán 5.j.m.pán 1.j.m.pán 1.j.m.muž 4.j.m.hrad 2.j.m.hrad 1.j.m.pán 4.j.s.město 4.j.m.hrad 4.j.m.hrad

3 Použitá literatura: Český jazyk pro 4. ročník ZŠ, V. Styblík, SPN, 1998


Stáhnout ppt "Podstatná jména rodu mužského Anotace: V textu (příloha Word) podtrhnou podstatná jména. Kontrola správnosti. Do tabulky vypíší podstatná jména a určují."

Podobné prezentace


Reklamy Google