Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁVĚSNÝ DRŽÁK NA KVĚTINÁČ Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁVĚSNÝ DRŽÁK NA KVĚTINÁČ Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 ZÁVĚSNÝ DRŽÁK NA KVĚTINÁČ Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_046_Práce s drobným materiálem_Závěsný držák na květináč

2 Anotace:  Digitální učební materiál slouží jako pracovní postup při výrobě závěsného držáku na květináč  Je určen pro předmět Pracovní činnosti ve 4. a 5. ročníku  Rozvíjí jemnou motoriku u žáků, vede k trpělivosti, pečlivosti, přesnosti.

3

4 obal na květináč nůžky

5 pevnější bavlnka či příze nebo přírodní provázek Různé knoflíky se Čtyřmi dírkami

6 kroužek na klíče

7 1.Nastříhej si z provázku 8 kusů dlouhých asi 1 metr.

8 2.Provázky přelož v polovině a smyčku utáhni kolem kroužku.

9 3.Vyber si 8 přibližně stejně velikých knoflíků. Navlékni je postupně vždy na dva sousedící provázky (ne z jedné smyčky) Knoflíky navlékáme rubovou stranou. Takže šňůrky na lícové straně jsou uprostřed (mezi dírkami).

10 4.Postupně navlečeme všech osm knoflíků. Vzdálenost od středového kroužku musí být u každého knoflíku stejná.

11 5.Můžeme začít navlékat druhou řadu knoflíků. Pokud máš dvě velikosti, tak do druhé řady budou určitě lepší ty větší. Opět navlékej jeden provázek z každé strany.

12 6. Postupně navlečeme i druhou řadu. Doprostřed na kroužek položíme obal na květináč nebo květináč se samozavlažovacím systémem. Vypadá to jako dečka pod vázu, že?

13 7. Zbývá už jen uchopit všechny konce provázků, přivázat na konec kroužek a pověsit do prostoru.

14 Když použiješ barevné knoflíky, vznikne ti veselý závěs třeba do dětského pokoje. Pokud chceš vkusný a decentní závěs (třeba do obývacího pokoje), můžeš použít jednu velikost dřevěných knoflíků a obal na květináč v jiném odstínu hnědé barvy. Můžeš zkusit použít typ knoflíků bez dírek (pouze se smyčkou), bude to vypadat zase jinak.

15 - vlastní fotografie - obrázky z nabídky Power Pointu


Stáhnout ppt "ZÁVĚSNÝ DRŽÁK NA KVĚTINÁČ Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google