Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Mgr. Eliška Pitáková Datum: červenec 2012 Třída: 3. – 4. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglické reálie Téma: Svátky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Mgr. Eliška Pitáková Datum: červenec 2012 Třída: 3. – 4. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglické reálie Téma: Svátky."— Transkript prezentace:

1 Autor: Mgr. Eliška Pitáková Datum: červenec 2012 Třída: 3. – 4. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglické reálie Téma: Svátky ve Velké Británii Ověřeno: 26. září 2012

2 Děti se seznamují se slavením Vánoc a Velikonoc ve Velké Británii. Poznávají jejich tradice a zvyky. Nakonec si procvičí anglickou slovní zásobu týkající se Vánoc a Velikonoc. Metodický list:

3 Britské Vánoce Začínají Domy se zdobí barevným papírem, papírovými baňkami a řetězy, cesmínou, břečťanem a jmelím. CESMÍNA BŘEČŤAN JMELÍ

4 DÁRKY… Děti doufají, že v noci komínem přijde Father Christmas nebo Santa Claus a přinese jim dárky, které jim dá punčoch nebo pod stromeček.

5 JÍDLO Na první svátek vánoční jedí krocana, brambory a zeleninu. Potom jedí Christmass puding.Uvnitř je mince a ten, kdo do ní kousne, bude mít štěstí.

6 VELIKONOCE Děti věří, že zatímco spí, tak jim velikonoční zajíček ukryl v domě vajíčka, které hned ráno hledají. Říká se tomu „Hon na vajíčka“.

7 Spoj český a anglický název Merry Christmas Láska Christmas tree Veselé Vánoce Holly Velikonoční vejce Easter egg Cesmína Turkey Krocan Love Vánoční strom

8 POUŽITÉ ZDROJE Zdroje obrázků pod licencí Public Domain: hi.png Zdroje obrázků pod licencí Creative Commons: ries.jpg zeimusu_Santa_line_art.svg.hi.png _on_platter_01.svg.hi.png mas%20Pudding.svg.hi.png %20easter%20bunny.svg.hi.png


Stáhnout ppt "Autor: Mgr. Eliška Pitáková Datum: červenec 2012 Třída: 3. – 4. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglické reálie Téma: Svátky."

Podobné prezentace


Reklamy Google