Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Helga Doležalová A-Z COMPUTER SERVICE s.r.o.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Helga Doležalová A-Z COMPUTER SERVICE s.r.o."— Transkript prezentace:

1 Helga Doležalová A-Z COMPUTER SERVICE s.r.o. dohelga@seznam.cz

2 Uznání školení a zákony Cíle školení Modulová koncepce Certifikáty Organizace školení Závěr

3 Uznávaní námi poskytovaných kurzů, bylo na posouzení příslušného pracovníka organizace. Úřady práce nemohly, z důvodu chybějící akreditace o těchto kurzech informovat potenciální zájemce. Proto, aby se naše kurzy dostaly do příslušných informačních systémů úřadu práce a aby jejich uznání mělo oporu v zákoně, jsme podali žádost a následně nám byla udělena akreditace ministerstvem školství, na základě vyhlášky č:524/2004 o akreditaci zařízení k provádění rekvalifikace uchazečů o zaměstnání a zájemců o zaměstnání, a v souladu s § 108 zákona č. 435/2004 o zaměstnanosti.

4 Kladné vymezení: 1/ Získaní základních znalosti o příslušném standardizovaném systému řízení podle norem ISO a systémech souvisejících 2/ Získání základních znalosti obecného managementu 2/ Získaní dovednosti pracovat s normami 3/ Získaní dovednosti systém zavést 4/ Získaní dovednosti k provedení interního auditu systému 5/ Získání certifikátu 6/ Poskytnout posluchačům časový prostor pro studium. Jeden modul 40 hod. Všechny moduly 160 hod + základy managementu 120 hod. Negativní vymezení: 1/ Poskytnou lepší školení než na univerzitách. Poskytnout několikanásobně víc času ke studiu, než se poskytuje při studiu na PEF ČZU, kde se systém managementu kvality ITC vyučuje semestr – 12 týdnů – 24 hod přednášky + 12 hod cvičení celkem 36 hod. Předmět obsahuje kvalitu produktů, řízení systému kvality, řízení bezpečnosti, řízení v životním cyklu a řízení projektu. Jiné školy neposkytuji ani to co PEF ČZU. 2/ Poskytnut lepší školení než konkurence. Poskytnout několikanásobně víc času ke studiu.

5 1/ Základní modul tvoří základy obecného managementu v rozsahu 120 hod. Vycházeli jsme hlavně z Management podle H. Koontze a H. Weihricha. Tento požadavek byl podmínkou pro vystavení akreditovaného certifikátu na pozici „Manažer ochrany informací“. První žádost o akreditaci byl v rozsahu 40 hod, bez tohoto modulu a byl zamítnut. 2/ Doplňkový modul k bezpečnosti informací v rozsahu 40 hod. Základ tvoří norma ISO 27 001. 3/ Doplňkový modul k managementu projektu v rozsahu 40 hod. Základ tvoří norma ISO 10 006. 4/ Doplňkový modul k systému řízení kvality a auditu systému řízení kvality. Základ tvoří norma ISO 9 001 a ISO 9 011. 5/ Doplňkový modul k systému řízení kvality informačních služeb. Základ tvoří norma ISO 20 000-1.

6 Akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Č.j.: 16 710/08-24/672 z 5.11.2008, a Č.j.: 26388/08-24/999 z 29.1.2009. 1/ Manažer (v rozsahu 120 vyučovacích hodin) 2/ Manažer (se zaměřením na bezpečnost informací, v rozsahu 160 hod.) 3/ Manažer (se zaměřením na řízení kvality, audit kvality, v rozsahu 160 hod.) 4/ Manažer (se zaměřením na řízení kvality informačních služeb, v rozsahu 160 hod.) 5/ Projektový manažer (v rozsahu 160 hod.) V současnosti běží první kolo školení se čtyřmi posluchači. První školení je pro činnost Manažer se zaměřením na bezpečnost informací. Absolventi získají samozřejmě certifikáty dva + Manažer. Je naplánované školení pro činnosti Manažer se zaměřením na řízení kvality a audit a Manažer se zaměřením na řízení kvality informačních služeb. Absolventi získají certifikáty v rozsahu 160 hod, ale protože je 120 hodinový modul vždy stejný, a oni ho již absolvovaly, doplní si pouze příslušný modul v rozsahu 40 hod.

7 1/ Školíme na objednávku po dohodě se zájemcem. Předmětem dohody je cena, místo, čas a u neakreditovaného školení také obsah. Minimální počet posluchačů není stanoven, pokud je cena přiměřená vynaloženému úsilí. Školili jsme také týden jednoho posluchače. 2/ Školíme také v rámci školení organizovaných jinými organizacemi. V roce 2008 proběhlo dvakrát týdenní školení ISMS v TÜV-SUD. 3/ Na podzim plánujeme otevřené školení modulu ISMS v rozsahu 40 hodin, v těchto učebnách IKEM. Učebny jsou rezervované na 16.10, 23.10., 30.10., 6.11 a 13.11. 2009 od 09:00 do 15.00 hod. 4/ Školíme také v penziónu ve středočeské vesničce Záhornice, v příjemném prostředí s příjemným doprovodným programem a možnosti následné krátké víkendové rekreace. Ubytování a strava zdarma (v ceně školení).

8 1/ Absolventi mají možnost získat rekvalifikaci, která je rozsahem a obsahem ve shodě se systémovými normami ISO pro oblast ITC a tím je výjimečná. 2/ Absolventi získají certifikát, který má oporu v zákoně. 3/ Absolventi při více kurzech neabsolvují opakující se modul v rozsahu 120 vyučovacích hodin. Doba kurzu je kratší o 75%. 4/ Při dalších kurzech jsou kurzy levnější o 75% jejich původní ceny z důvodů neopakování základního modulu v rozsahu 120 hodin. 5/ Garant kurzů a školitel poskytuje informace z praxe, je poradcem pro zavádění, outsorcing a posuzování školených systémů. Působil v řadě vysokých manažerských funkcích v soukromé sféře a ve státní správě. Působil jako pedagog na PEF ČZU (9 let). Je externím spolupracovníkem ČIA a UNMZ.

9 Helga Doležalová A-Z COMPUTER SERVICE s.r.o. dohelga@seznam.cz


Stáhnout ppt "Helga Doležalová A-Z COMPUTER SERVICE s.r.o."

Podobné prezentace


Reklamy Google