Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Optický klín Optický klín je hranol s malým lámavým úhlem. Soustava rovnic popisujících chod paprsku klínem Ze soustavy rovnic pro klín vyjádříme a dosadíme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Optický klín Optický klín je hranol s malým lámavým úhlem. Soustava rovnic popisujících chod paprsku klínem Ze soustavy rovnic pro klín vyjádříme a dosadíme."— Transkript prezentace:

1 Optický klín Optický klín je hranol s malým lámavým úhlem. Soustava rovnic popisujících chod paprsku klínem Ze soustavy rovnic pro klín vyjádříme a dosadíme do vztahu pro deviaci dostaneme deviaci optického klínu.   21    21 n    12    ()n1

2   g d ()m  cm) Deviace a prizmatický efekt optického klínu    ()n1

3 Příklady 1.Určete lámavý úhel a prizmatický efekt klínu n = 1,6 s deviací 1  3´.  1  45´  1,833 pD  2.Určete index lomu klínu o lámavém úhlu 2  10´ a deviaci 1  18´.  1,6  3.Optický klín je charakterizovaný lámavým úhlem 4  35´ a indexem lomu 1,5. Vypočítejte o kolik se odkloní kolmo dopadající paprsek a jaký prizmatický efekt má klín.  2  17,5´  4 pD  4. Určete lámavý úhel optického klínu n = 1,5 pro prizmatický účinek 5 pD  5  44´  3 pD  3  26´ 


Stáhnout ppt "Optický klín Optický klín je hranol s malým lámavým úhlem. Soustava rovnic popisujících chod paprsku klínem Ze soustavy rovnic pro klín vyjádříme a dosadíme."

Podobné prezentace


Reklamy Google