Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Žahavci. Vodní živočichové Žahavé buňky(ochrana, lov potravy) Dvouvrstevné tělo Paprsčitě souměrné Trávicí soustava – láčka Ústní otvor = vyvrhovaní Rozptýlená.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Žahavci. Vodní živočichové Žahavé buňky(ochrana, lov potravy) Dvouvrstevné tělo Paprsčitě souměrné Trávicí soustava – láčka Ústní otvor = vyvrhovaní Rozptýlená."— Transkript prezentace:

1 Žahavci

2 Vodní živočichové Žahavé buňky(ochrana, lov potravy) Dvouvrstevné tělo Paprsčitě souměrné Trávicí soustava – láčka Ústní otvor = vyvrhovaní Rozptýlená nervová soustava Rozmnožování: nepohlavně PUČENÍM pohlavně OPLOZENÍM VAJÍČEK obojetník – HERMAFRODIT (v jednom těle vznikají obojí pohlavní buňky) regenerace: nahrazování ztracených částí těl

3 Zdroj: www.zoology.cz

4 Zástupci sladkovodních žahavců: Nezmar hnědý Nezmar zelený Zdroj: www. rybicky.net

5 Opakování 1. Připiš k popisu a vlastnostem žahavce, o který druh se jedná. a) Na těle dospělého vypučí nový jedinec a oddělí se................................... b) Jejich tělo se podobá barevným květům................................... c) Tvoří pevné schránky, které po nich zůstávají.................................... d) Elegantně se vznášejí pod hladinou................................... 2. Najdi ve větách ukryté žahavce a podtrhni je. To provedla zas as Anka Novotná. ………………………………………………………………………………………………………………………………………… Dnes máme DÚ za trest. ……………………………………………………………………………………………………………………………………….. Nespadne z Marsu nějaký mimozemšťan? ……………………………………………………………………………………………………………………………………….. 3. Vysvětli: Co znamená, když se o člověku řekne, že je nezmar? ………………………………………………………………………………………………………. Co z toho můžeme usoudit o nezmarovi? ……………………………………………………………………………………………………… Víte, kde bychom na Zemi našli největší korálový útes? ……………………………………………………………………………………………………… Věděli jste, že je viditelný až z Měsíce? ………………………………………………………………………………………………………


Stáhnout ppt "Žahavci. Vodní živočichové Žahavé buňky(ochrana, lov potravy) Dvouvrstevné tělo Paprsčitě souměrné Trávicí soustava – láčka Ústní otvor = vyvrhovaní Rozptýlená."

Podobné prezentace


Reklamy Google