Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Samurajové. Samuraj je středověký Japonskočínský bojovník. Samuraj je znám svojí oddanosti. Sloužili císaři nebo svému pánu. Samurajové využívali protivníkových.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Samurajové. Samuraj je středověký Japonskočínský bojovník. Samuraj je znám svojí oddanosti. Sloužili císaři nebo svému pánu. Samurajové využívali protivníkových."— Transkript prezentace:

1 Samurajové

2 Samuraj je středověký Japonskočínský bojovník. Samuraj je znám svojí oddanosti. Sloužili císaři nebo svému pánu. Samurajové využívali protivníkových slabin na těle např. krk, žaludek a podpaží pomocí čepele meče. Samurajové byli cvičeni od útlého věku. V deseti letech byli posílání na místa strachu,který museli překonat.Posílali je např. do márnic, hřbitovů a hustých lesů. Pro samuraje byla důležitá hlavně čest. V boji nebylo nejhorší zemřít, ale padnout do zajetí. Ale byli také velmi urážlivý.

3 Původ samurajů je kolem 19 století a vté době se v Japonsku konaly velké rekonstrukce- restaurace císařství. Po roce 1869 byli samurajové příslušníci armády. Samurajové měli velký meč jménem nakitu,a velmi těžké brnění na hlavě přilba s rohami a náhradní malí meč. Jejich největší velitel Šogun

4 Samurajský válečník

5 Japonský znak označující samuraje

6 Šógun

7 Díky za pozornost1


Stáhnout ppt "Samurajové. Samuraj je středověký Japonskočínský bojovník. Samuraj je znám svojí oddanosti. Sloužili císaři nebo svému pánu. Samurajové využívali protivníkových."

Podobné prezentace


Reklamy Google