Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

15.2.2013  Téma:  MĚŘÍME ELEKTRICKÝ PROUD  Obrázky  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Závěr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "15.2.2013  Téma:  MĚŘÍME ELEKTRICKÝ PROUD  Obrázky  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Závěr."— Transkript prezentace:

1  Téma:  MĚŘÍME ELEKTRICKÝ PROUD  Obrázky  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Závěr

2

3

4

5 Studijní text…

6  El. proud je tvořen usměrněným pohybem částic s elektrickým nábojem.  El. proud jako fyzikální veličinu značíme I a jednotkou je ampér - A.  Používají se i menší jednotky jako miliampér, mikroampér, či větší – kiloampér.  Jednotka nese název po Francouzi A. M. Ampérovi.

7  Elektrický proud měříme ampérmetrem.  Schematická značka:  Existují různé druhy – s ručičkou a stupnicí - analogový, nebo přímo s displejem – digitální.  Musíme dát pozor na vhodný rozsah ampérmetru – aby ručička nešla za rozsah stupnice.

8

9  Chceme-li měřit proud v obvodu, zařadíme ampérmetr a žárovku za sebou (sériově).  Postupujeme tak, že vždy volíme největší rozsah a postupně ubíráme. (předejdeme zničení ampérmetru)  Proud je ve všech místech nerozvětveného obvodu stejný!!

10

11 Zajímavosti z tématu…   ht.cz/ufmt/cs/pomucky/machacj/docs/MET_E L_5.pdf ht.cz/ufmt/cs/pomucky/machacj/docs/MET_E L_5.pdf   a_a_magnetismus/2_Elektricky_proud/4205_ Mereni_elektrickeho_napeti_a_proudu_(cv).p df a_a_magnetismus/2_Elektricky_proud/4205_ Mereni_elektrickeho_napeti_a_proudu_(cv).p df

12 Tajenka…

13  1) Úzké soužití dvou a více organismů.  2) Termín označující usmrcení na žádost.  3) Přemet stranou s obratem o 90 stupňů.  4) Země, kde se vyrábí nejlepší whisky.  5) Veřejně známá osobnost je Ruda z …….  6) Osoba řídící koňský povoz.  7 ) Termín označující rozsáhlou výpravnou báseň.

14  1) Symbióza  2) Eutanazie  3) Rondát  4) Irsko  5) Ostrava  6) Vozka  7 ) Epopej

15

16


Stáhnout ppt "15.2.2013  Téma:  MĚŘÍME ELEKTRICKÝ PROUD  Obrázky  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Závěr."

Podobné prezentace


Reklamy Google