Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Planetárium Most. Dne 21.5. jsme pozorovali hvězdné nebe v Planetáriu Most na kopuli.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Planetárium Most. Dne 21.5. jsme pozorovali hvězdné nebe v Planetáriu Most na kopuli."— Transkript prezentace:

1 Planetárium Most

2 Dne 21.5. jsme pozorovali hvězdné nebe v Planetáriu Most na kopuli.

3 - Byli jsme pozorováním vesmíru a hvězd udiveni. Pán nám vyprávěl hodně zajímavostí o vesmíru a naší sluneční soustavě.

4 Něco o nebi HVĚZDNÉ NEBE: Souhvězdí severní oblohy - Velká a Malá medvědice, Cassiopea, blízký náhled do Galaxie v Andromedě, Drak, Mléčná dráha, Polárka a její jedinečnost; Souhvězdí jižní oblohy - Mléčná dráha na jižní obloze, Magellanova mračna ("ty světlé fleky na jižní obloze"), Jižní kříž a orientace k jižnímu pólu, návrat na mosteckou oblohu a souhvězdí dané roční doby. HVĚZDNÉ NEBE: Souhvězdí severní oblohy - Velká a Malá medvědice, Cassiopea, blízký náhled do Galaxie v Andromedě, Drak, Mléčná dráha, Polárka a její jedinečnost; Souhvězdí jižní oblohy - Mléčná dráha na jižní obloze, Magellanova mračna ("ty světlé fleky na jižní obloze"), Jižní kříž a orientace k jižnímu pólu, návrat na mosteckou oblohu a souhvězdí dané roční doby. 2) PLANETY SLUNEČNÍ SOUSTAVY: Srovnání jednotlivých planet vůči Zemi, blízké náhledy dataprojktorem na jednotlivé planty, planety při pozorování na noční obloze, srovnání velikosti Slunce s jinými vybranými hvězdami pro názornou představu velikostí hvězd, ukázka "jak by vypadala souhvězdí od cizí hvězdy".2) PLANETY SLUNEČNÍ SOUSTAVY: Srovnání jednotlivých planet vůči Zemi, blízké náhledy dataprojktorem na jednotlivé planty, planety při pozorování na noční obloze, srovnání velikosti Slunce s jinými vybranými hvězdami pro názornou představu velikostí hvězd, ukázka "jak by vypadala souhvězdí od cizí hvězdy".

5 Takto vypadá obloha na jaře

6 Planety ve Sluneční soustavě -> Se Sluncem jich je 9, dříve bylo Pluto také planeta a bylo by to 10, ale už není.

7 Zimní obloha

8 Podzimní obloha

9 Letní obloha

10 Konec prezentace Jiří Trejbal 8.C


Stáhnout ppt "Planetárium Most. Dne 21.5. jsme pozorovali hvězdné nebe v Planetáriu Most na kopuli."

Podobné prezentace


Reklamy Google