Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠPANĚLSKO. Základní údaje Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid Počet obyvatel: 42 717 064 Hlava státu: král Juan Carlos I Měna:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠPANĚLSKO. Základní údaje Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid Počet obyvatel: 42 717 064 Hlava státu: král Juan Carlos I Měna:"— Transkript prezentace:

1 ŠPANĚLSKO

2 Základní údaje Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid Počet obyvatel: 42 717 064 Hlava státu: král Juan Carlos I Měna: Euro Rozloha: 504 782 km²

3 Zajímavosti Býčí zápasy Tanec Jídlo

4 Býčí zápasy Kdysi byli ve Španělsku divocí býci obzvláště nebezpeční. Dnes vbíhají do arény jejich potomci a z býčích zápasů se stal ve Španělsku a v některých zemích Latinské Ameriky oblíbený sport.

5 Tanec Flamengo - Flamengo je snad nejznámějším a nejvýznamnějším projevem španělské (přesněji řečeno jihošpanělské - andaluské) lidové kultury. Flamengo Ačkoli flamengo vzniklo a je nejvíce rozšířené v Andalusii, stalo se právě ono jakýmsi symbolem, reprezentantem celého Španělska a jeho kultury, podobně jako například býčí zápasy.

6 Flamengo

7 Kuchyně Španělska Snad k nejproslulejším Španělským specialitám patří paella (směs rýže, zeleniny, koření s kousky ryb či drůbeže dušená na pánvi)paella Národním pokrmem je ale tortilla (omeleta z plátků brambor, vajec a cibule).tortilla Součástí snad všech pokrmů jsou také zeleninové saláty.

8 Paella

9 Tortilla


Stáhnout ppt "ŠPANĚLSKO. Základní údaje Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid Počet obyvatel: 42 717 064 Hlava státu: král Juan Carlos I Měna:"

Podobné prezentace


Reklamy Google