Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚPICE Centrum Jestřebích hor Partnerská města a osobnosti Naše město začalo spolupracovat s městy: Naše město začalo spolupracovat s městy: Piechowice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚPICE Centrum Jestřebích hor Partnerská města a osobnosti Naše město začalo spolupracovat s městy: Naše město začalo spolupracovat s městy: Piechowice."— Transkript prezentace:

1

2 ÚPICE Centrum Jestřebích hor

3 Partnerská města a osobnosti Naše město začalo spolupracovat s městy: Naše město začalo spolupracovat s městy: Piechowice - Polsko Piechowice - Polsko Oberbipp – Švýcarsko Oberbipp – Švýcarsko V našem městě se narodilo a prožilo své dětství i několik známých osobností: V našem městě se narodilo a prožilo své dětství i několik známých osobností: J.W.Mezerová - malířka J.W.Mezerová - malířka A. Öberlander - mořeplavec A. Öberlander - mořeplavec Děti MUDr. Antonína Čapka: Helena,Josef a Karel Čapkovi - žili zde 17 let a jejich dům stál na místě dnešní policejní stanice Děti MUDr. Antonína Čapka: Helena,Josef a Karel Čapkovi - žili zde 17 let a jejich dům stál na místě dnešní policejní stanice

4 Historie Vznikla asi v 11. století Vznikla asi v 11. století Úpice získala jméno podle řeky Úpy, která zde protéká. Úpice získala jméno podle řeky Úpy, která zde protéká. Zpočátku to byla osada, která byla založena kvůli obchodní stezce co tu vedla. Zpočátku to byla osada, která byla založena kvůli obchodní stezce co tu vedla. Poté kolem roku 1270 byl založen hrad Vízmburk a Úpice se tak stala trhovým městečkem. Poté kolem roku 1270 byl založen hrad Vízmburk a Úpice se tak stala trhovým městečkem.

5 Školy Pod Úpici nyní spadá 7 škol Pod Úpici nyní spadá 7 škol Gymnázium a SOŠ Úpice Gymnázium a SOŠ Úpice ZŠ Lány ZŠ Lány ZŠ Bří Čapků ZŠ Bří Čapků ZUŠ A.M.Buxton ZUŠ A.M.Buxton Mateřská škola Jaromír Mateřská škola Jaromír Mateřská škola Na Veselce Mateřská škola Na Veselce Speciální Základní Škola Speciální Základní Škola

6 Historické budovy Nejvýznamnější budovou a dominantou Úpice je zajisté Dřevěnka – roubená dřevěná budova zbudovaná z neotesaných klád asi roku 1559. Sloužila Úpici do roku 1990 jako restaurace. č.p. 92 Nejvýznamnější budovou a dominantou Úpice je zajisté Dřevěnka – roubená dřevěná budova zbudovaná z neotesaných klád asi roku 1559. Sloužila Úpici do roku 1990 jako restaurace. č.p. 92

7 Historický památník Kříž u zabitého Kříž u zabitého Má tvar křížů cyrilometodějských, zřejmě pozdně středověký. Na kříži jsou vytesány řeznický nůž a sekera, připomínající dávnou vraždu v těchto místech. Má tvar křížů cyrilometodějských, zřejmě pozdně středověký. Na kříži jsou vytesány řeznický nůž a sekera, připomínající dávnou vraždu v těchto místech.

8 Historické budovy Městské muzeum a galerie Julie Winterové – Mezerové Městské muzeum a galerie Julie Winterové – Mezerové Stará radnice Stará radnice Nová radnice Nová radnice

9 Tipy na výlet

10 Vízmburk Nejbližším místem, které bych doporučila na výlet je určitě od Úpice kousek vzdálený Vízmburk, který založil pan Tas, nebo snad už jeho otec, pan Petr ze Skalice. Každoročně se zde pořádají nějaké akce jako jsou třeba Vízmburské slavnosti. Nejbližším místem, které bych doporučila na výlet je určitě od Úpice kousek vzdálený Vízmburk, který založil pan Tas, nebo snad už jeho otec, pan Petr ze Skalice. Každoročně se zde pořádají nějaké akce jako jsou třeba Vízmburské slavnosti.

11 Zvonice v Libňatově Dalším zajímavým typem na výlet je určitě zvonice z roku 1835 v Libňatově. Dalším zajímavým typem na výlet je určitě zvonice z roku 1835 v Libňatově.

12 Babiččino údolí Ano, právě jsme se dostali k tomu nejlepšímu místu. K tomuto místu nemusím asi nic psát. Každý ho totiž zná, ale hrozně ráda se tam vracím, tak jsem se musela zmínit. Ano, právě jsme se dostali k tomu nejlepšímu místu. K tomuto místu nemusím asi nic psát. Každý ho totiž zná, ale hrozně ráda se tam vracím, tak jsem se musela zmínit.

13 Hvězdárna v Úpici Dalším místem je zajisté hvězdárna v Úpici, kterou nemůžete vynechat. Dalším místem je zajisté hvězdárna v Úpici, kterou nemůžete vynechat.

14 Události

15 Bujará Úpice Festival cyklistiky, který se zde na úpicku pořádá již několik let. Nenechte si ho ujít. Kdo by odolal troše sportu, zábavy a jídla? Asi nikdo, proto určitě neopomeňte přijet na další festival. Festival cyklistiky, který se zde na úpicku pořádá již několik let. Nenechte si ho ujít. Kdo by odolal troše sportu, zábavy a jídla? Asi nikdo, proto určitě neopomeňte přijet na další festival.

16 Úpická pouť Samozřejmě. Nesmíme opomenout ani vyhlášenou Úpickou pouť, která se zde také koná každoročně. Přijďte za zábavou Samozřejmě. Nesmíme opomenout ani vyhlášenou Úpickou pouť, která se zde také koná každoročně. Přijďte za zábavou

17 Úpická mažoretky Ano, jsou to ony. To ony svým úsilím a samozřejmě úsilím i všech v ZUŠ A.M. Buxton dosáhli toho, že doprovázeli i samotného Karla Gotta. Je to jejich velký úspěch a velký přínos i pro Úpici. Děkujeme Ano, jsou to ony. To ony svým úsilím a samozřejmě úsilím i všech v ZUŠ A.M. Buxton dosáhli toho, že doprovázeli i samotného Karla Gotta. Je to jejich velký úspěch a velký přínos i pro Úpici. Děkujeme

18 Na závěr bych ráda ukázala, jak Úpice vypadala dřív. A to, jak vypadá dnes, můžete posoudit sami tím, že se přijedete do našeho malebného a útulného městečka podívat i s vaší ratolestí, protože i pro ně se tu najde mnoho zábavy. Určitě přijeďte. Úpice už na Vás čeká a my se těšíme. Na závěr bych ráda ukázala, jak Úpice vypadala dřív. A to, jak vypadá dnes, můžete posoudit sami tím, že se přijedete do našeho malebného a útulného městečka podívat i s vaší ratolestí, protože i pro ně se tu najde mnoho zábavy. Určitě přijeďte. Úpice už na Vás čeká a my se těšíme.

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28 Inu tímto má prezentace končí, ale jestli Vás zaujala, tak určitě neváhejte a navštivte naše městečko, které je sice na první pohled nevýrazné, ale určitě stojí za to prohlédnout si ho a nezapomenout na okolí. Inu tímto má prezentace končí, ale jestli Vás zaujala, tak určitě neváhejte a navštivte naše městečko, které je sice na první pohled nevýrazné, ale určitě stojí za to prohlédnout si ho a nezapomenout na okolí.


Stáhnout ppt "ÚPICE Centrum Jestřebích hor Partnerská města a osobnosti Naše město začalo spolupracovat s městy: Naše město začalo spolupracovat s městy: Piechowice."

Podobné prezentace


Reklamy Google