Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_591.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_591."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_591 Jméno autora:Mgr. Lucie Slavíková Třída/ročník:1. ročník Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast:Přírodovědné vzdělávání Tematická oblast:Krytosemenné rostliny Předmět:Biologie Anotace:Prezentace je věnována krytosemenným rostlinám. Studenti popisují stavbu rostliny, vysvětlují způsob rozmnožování a rozdělení krytosemenných rostlin podle počtu děloh. Klíčová slova:Krytosemenné rostliny, opylení, oplození, jednoděložné a dvouděložné rostliny. Druh učebního materiálu:Prezentace

3 KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY

4 Charakteristika Tvoří květy Vajíčka ukryta v pestíku (součást květu) Semena ukryta v plodech

5 Rozmnožování Opylení – přenesení zralého pylového zrna na bliznu, např. pomocí větru, hmyzu

6 Rozmnožování Oplození – splynutí samčí a samičí pohlavní buňky – Vajíčko se mění v semeno – Semeník se mění v plod

7 Rozdělení 2 skupiny: Dvouděložné Jednoděložné

8 Opakování Co je to opylení? Přenesení pylu na bliznu Co je to oplození? Splynutí samčí a samičí pohlavní buňky Kde jsou u krytosemenných rostlin ukryta semena? V plodech Nacházejí se i u jiných rostlin než u krytosemenných květy? Ne Na jaké 2 skupiny dělíme krytosemenné rostliny? Dvouděložné a jednoděložné rostliny

9 Použitá literatura a obrázky BENEŠOVÁ, Marika; HAMPLOVÁ, Hana; KNOTOVÁ Kateřina; LEFNEROVÁ Pavlína; SÁČKOVÁ Ivana; SATRAPOVÁ Hana. Odmaturuj z biologie. Brno: DIDAKTIS spol. s r. o., 2003, ISBN KINCL, Lubomír; KINCL, Miroslav; JARKLOVÁ, Jana. Biologie rostlin pro gymnázia. Praha: Fortuna, 2008, ISBN HEMPEL, Jörg. Anemone nemorosa [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Rosa canina [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: SZCZUROWSKI, Łukasz. Tulipa [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: RUIZ, Mariana. Mature flower diagram cs [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: BLUETE. květ [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AKTRON / WIKIMEDIA COMMONS. Rosa canina [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: BEe_%C5%A1%C3%ADpkov%C3%A1_(rosa_canina).JPG BEe_%C5%A1%C3%ADpkov%C3%A1_(rosa_canina).JPG PLUMPOLLEN0060. opylení [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: MASCLEF, Amédée. Prunus cerasus [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_591."

Podobné prezentace


Reklamy Google