Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Cvičení do předmětu informatika na ZŠ - Úprava fotografie v Adobe Photoshop Vypracoval: Stanislav Blaha (209369) Práce do Cvičení z tech. a techn. vzděl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Cvičení do předmětu informatika na ZŠ - Úprava fotografie v Adobe Photoshop Vypracoval: Stanislav Blaha (209369) Práce do Cvičení z tech. a techn. vzděl."— Transkript prezentace:

1 Cvičení do předmětu informatika na ZŠ - Úprava fotografie v Adobe Photoshop Vypracoval: Stanislav Blaha (209369) Práce do Cvičení z tech. a techn. vzděl. (TE2BP_CTV/PV)

2 Při prohlédnutí snímku original.jpg (viz příloha) je jasné, že vykazuje určité technické i fotografické chyby. Jsou to především:  Červené oči fotografovaného modelu  Nedostatečný kontrast  Špatná kompozice V popisu následujících úprav se budeme snažit tyto chyby napravit.

3  Originální snímek (original.jpg) otevřeme v programu Adobe Photoshop (Soubor/Otevřít)  Na snímku nejdříve upravíme červené oči malé kouzelnice. Abychom tuto úpravu mohli provést, místo, které budeme chtít upravovat si zvětšíme nástrojem Lupa, kterou najdeme zpravidla v levém panelu.

4  Označíme červenou část v očích pomocí eliptického výběru také z levého panelu. Abychom mohli označit obě oči současně, musíme při selektování druhého oka držet klávesu Shift.

5  Kapátkem z dialogového panelu příkazu Rozsah barev určíme (Výběr/Rozsah barev) jakou část budeme chtít upravovat. Jezdcem Neurčitost upravíme rozsah výběru.

6  Příkazem Odstín a sytost (Obraz/přizpůsobení/odstín a sytost) stáhneme nasycení barev a ubereme na světlosti zorničkám tak, aby nabyla zpět svou přirozenou černou barvu.

7  Pro větší atraktivitu snímku můžeme zvýšit kontrast fotografie příkazem Kontrast automaticky (Obraz/Přizpůsobení/Kontrast automaticky)  Snímek doostříme příkazem Zostřit. (Filtr/Zostření/Zostřit)

8  Protože fotografie není vhodně komponovaná provedeme její ořez. Z levého panelu vybereme Nástroj oříznutí a nastavíme poměr ořezu 2:3.  Hotovou práci uložíme příkazem Uložit jako (Soubor/Uložit jako) a pojmenujeme (upravene.jpg). (Výsledná fotografie viz příloha)


Stáhnout ppt "Cvičení do předmětu informatika na ZŠ - Úprava fotografie v Adobe Photoshop Vypracoval: Stanislav Blaha (209369) Práce do Cvičení z tech. a techn. vzděl."

Podobné prezentace


Reklamy Google