Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dominika Sattková.  Mají měkký zobák na konci zahnutý  Mláďata jsou krmná  Po vylíhnutí jsou holá a slepá  Měkkozobí ptáci jsou krmivý  V období.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dominika Sattková.  Mají měkký zobák na konci zahnutý  Mláďata jsou krmná  Po vylíhnutí jsou holá a slepá  Měkkozobí ptáci jsou krmivý  V období."— Transkript prezentace:

1 Dominika Sattková

2  Mají měkký zobák na konci zahnutý  Mláďata jsou krmná  Po vylíhnutí jsou holá a slepá  Měkkozobí ptáci jsou krmivý  V období rozmnožování se zdržují v hejnech  Hnízda mají ve větvích (bývá jednoduché a řídké) nebo v dutinách stromů  Potrava-živí se semeny, živočišnou potravu  Zástupci-holub skalní,holub domácí,holub doupňák,holub hřivnáč,hrdlička zahradní,hrdlička divoká

3  Středně velký pták s kratším ocasem  Je velký jako domácí holub  je šedý s lesklou fialovou hrudí a lesklým zeleným krkem a s výraznými černými pruhy na křídlech  Ocas je modrošedý se širokým načernalým lemem na konci, zobák je šedý s bílým ozobím  Mláďata-jsou hnědá  Živí se hlavně semeny, obilím, plži, pupeny, mladými rostlinkami a plody.  Hnízdění- 2-3xza rok. Hnízdo vystlané trávou staví ve skalních výklencích. Na 2 bílých vejcích sedí převážně samice 17-18 dnů, o mláďata se starají oba rodiče 4-5 týdnů. Pár uzavírá trvalé manželství.

4  Zbarven je převážně šedě s tmavými letkami a ocasní páskou, vínovou hrudí a žlutým zobákem. Liší se zelenavě měnivou skvrnou na boku krku. Obě pohlaví jsou zbarvena stejně, mladí ptáci postrádají zelenou skvrnu na krku.  Živý se-semeny a různými druhy bobulí  Hnízdí-Hnízdí 2x až 3x ročně. Hnízdo vystýlá suchou trávou, tenkými větvemi a listy. V jedné snůšce jsou 2 bílá, na kterých sedí po dobu 16–17 dnů oba rodiče. Mláďata hnízdo opouští po dalších 3–4 týdnech.

5  Opeření je jednotně béžově-hnědé  Tmavé křídla s černými letkami a světlejší hlavou.  Oko jasně červené kolem se táhne úzký bílý pruh  Zobák je šedý, končetiny růžovo-červené.  nejvýraznějším znakem je černý, bíle lemovaný pruh na krku  Živí se semeny,bobulemi,zelenými částmi rostlin  Hnízdění- mívá 2–6 snůšek ročně, 2 velké bílé vejce  14–16 denní inkubaci střídají se oba rodiče. Mláďata pak hnízdo opouští po 14–20 dnech.

6  Mají měkký zobák na konci zahnutý  Mláďata jsou krmná  Po vylíhnutí jsou holá a slepá  Měkkozobí ptáci jsou krmivý  V období rozmnožování se zdržují v hejnech  Hnízda mají ve větvích (bývá jednoduché a řídké) nebo v dutinách stromů  Potrava-živí se semeny, živočišnou potravu  Zástupci-holub skalní,holub domácí,holub doupňák,holub hřivnáč,hrdlička zahradní,hrdlička divoká

7

8

9  Obrázky-http://copiga.webnode.cz/muj- chov/mekkozobi-columbiformes-/  http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bkkozo b%C3%AD http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bkkozo b%C3%AD  http://ucivo.webnode.cz/album/ostatni- ptaci-aves/mekkozobi-holub-hrivnac-jpg/ http://ucivo.webnode.cz/album/ostatni- ptaci-aves/mekkozobi-holub-hrivnac-jpg/  Informace- http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bkkozo b%C3%AD  http://cs.wikipedia.org/wiki/Holub http://cs.wikipedia.org/wiki/Holub  http://cs.wikipedia.org/wiki/Hrdli%C4%8Dka


Stáhnout ppt "Dominika Sattková.  Mají měkký zobák na konci zahnutý  Mláďata jsou krmná  Po vylíhnutí jsou holá a slepá  Měkkozobí ptáci jsou krmivý  V období."

Podobné prezentace


Reklamy Google