Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Osobní zájmeno HE a SHE ANOTACE Šablona: ICT-2-2-8 AJ Osobní zájmeno HE a SHE Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Cizí jazyk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Osobní zájmeno HE a SHE ANOTACE Šablona: ICT-2-2-8 AJ Osobní zájmeno HE a SHE Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Cizí jazyk."— Transkript prezentace:

1

2 Osobní zájmeno HE a SHE

3 ANOTACE Šablona: ICT AJ Osobní zájmeno HE a SHE Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Cizí jazyk Tematický okruh: Produktivní, receptivní, interaktivní řečové dovednosti. Anotace: Prezentace. Žák užívá vhodně zájmeno HE a SHE Autor: Mgr. Kateřina Brandejsová Jazyk : Anglický Očekávaný výstup: Rozumí známým slovům a jednoduchým větám se vztahem k osvojovaným tématům. Při popisu osob použije správně zájmeno HE a SHE. Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova : osobní zájmeno HE,SHE, doplňování, popis obrázku. Druh učebního materiálu :Prezentace Druh interaktivity: Kombinace Cílová skupina :Žák Stupeň a typ vzdělávání základní vzdělávání – první stupeň-druhé období Typická věková skupina let Celková velikost – 644 k-soubor ppt.

4 HE ? SHE? This is a boy. He is little. He has a green T-shirt. He is smilling. He has a blond hair. This is a girl. She has a long brown hair. She has a cat. She is smilling. She likes cats.

5 He or she? ….has a yellow T-shirt. …has a blue shirt. …has a long brown hair. …has a yellow sweater. …has white shoes. …has a blue jeans. …has dreadlocks.(dredy) …is jumping! …has a white jeans. Doplň správné osobní zájmeno. Věty zapiš.

6 Napište pár vět o těchto obrázcích, používejte zájmena HE SHE. Pracujte ve dvojicích, vyhrává dvojice s největším počtem vět. (Věta může mluvit i o věcech, které nejsou přímo vidět, ale můžeš si je k obrázku představit.)

7 Použité odkazy: Parents for Quality Math Education. [online]. [cit ]. Dostupné z: Websites For Sale. [online]. [cit ]. Dostupné z: TravelPod. [online]. [cit ]. Dostupné z: blog- entries/lesleyd/bayanga/ /tpod.html#pbrowser/lesleyd/bayanga/ /filename=evan.jpg Parenting After Infertility and Loss Ministries. [online]. [cit ]. Dostupné z: SheKnows. [online]. [cit ]. Dostupné z: A Lamp, a Light, and a Writer. [online]. [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Osobní zájmeno HE a SHE ANOTACE Šablona: ICT-2-2-8 AJ Osobní zájmeno HE a SHE Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Cizí jazyk."

Podobné prezentace


Reklamy Google