Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Stará č ínská moudrost Zapni hudbu Jedna starší čínská žena měla dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosila zavěšený na krku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Stará č ínská moudrost Zapni hudbu Jedna starší čínská žena měla dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosila zavěšený na krku."— Transkript prezentace:

1

2 Stará č ínská moudrost Zapni hudbu

3 Jedna starší čínská žena měla dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosila zavěšený na krku. Jedna starší čínská žena měla dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosila zavěšený na krku.

4 V jedné nádobě byla prasklina, oproti tomu ta druhá byla dokonalá a vždy nesla plnou míru vody. V jedné nádobě byla prasklina, oproti tomu ta druhá byla dokonalá a vždy nesla plnou míru vody.

5 Na konci dlouhé ženiny cesty od potoku až k jejímu domovu zbyla v prasklé nádobě vždy jen polovina vody. Na konci dlouhé ženiny cesty od potoku až k jejímu domovu zbyla v prasklé nádobě vždy jen polovina vody.

6 Celé dva roky to takto chodilo, Celé dva roky to takto chodilo, žena donesla žena donesla každý den domů jen jeden a půl nádoby vody. každý den domů jen jeden a půl nádoby vody.

7 Dokonalá nádoba byla pyšná na Dokonalá nádoba byla pyšná na svůj výkon, svůj výkon, vždy ť přinesla pokaždé všechnu vodu. vždy ť přinesla pokaždé všechnu vodu.

8 Zato chudáček prasklá nádoba se styděla za svoji nedokonalost a cítila se uboze, že je schopná jen polovičního výkonu. Zato chudáček prasklá nádoba se styděla za svoji nedokonalost a cítila se uboze, že je schopná jen polovičního výkonu..

9 “Stydím se, moc mě mrzí, že prasklinou vyteče cestou domů tolik vody.” “Stydím se, moc mě mrzí, že prasklinou vyteče cestou domů tolik vody.”

10 Ta stará žena jí s úsměvem odpověděla: “Všimla sis, že kytky rostou jen na tvojí straně chodníku a ne na straně druhé? “Všimla sis, že kytky rostou jen na tvojí straně chodníku a ne na straně druhé?

11 To proto, že jsem vždy věděla o tvém nedostatku a na tuto stranu To proto, že jsem vždy věděla o tvém nedostatku a na tuto stranu cesty jsem cesty jsem rozsévala rozsévala semena květin.” semena květin.”

12 To ty jsi je každý den zalévala, To ty jsi je každý den zalévala, když jsme když jsme se vracely se vracely od potoka domů. od potoka domů.

13 “Dva roky trhám tyto krásné květiny, abych si jimi ozdobila svůj stůl.” “Dva roky trhám tyto krásné květiny, abych si jimi ozdobila svůj stůl.”

14 Kdybys nebyla taková, jaká jsi, tak by tato krása nemohla prozářit můj domov.” Kdybys nebyla taková, jaká jsi, tak by tato krása nemohla prozářit můj domov.”

15 Všichni máme své osobité chyby, všichni jsme prasklé hliněné nádoby. Všichni máme své osobité chyby, všichni jsme prasklé hliněné nádoby.

16 Právě tyto praskliny a chyby, které jsou v každém z nás, dělají náš život tak zajímavým a vzácným. Právě tyto praskliny a chyby, které jsou v každém z nás, dělají náš život tak zajímavým a vzácným.

17 Jen musíme umět každého příjmout takového, jaký je a vidět v něm to dobré. Jen musíme umět každého příjmout takového, jaký je a vidět v něm to dobré.

18 P ř eji vše nejlepší do Nového roku 2009 všem prasklým hlin ě ným nádobám-všem svým p ř átel ů m. P ř eji vše nejlepší do Nového roku 2009 všem prasklým hlin ě ným nádobám-všem svým p ř átel ů m.

19 Nezapome ň te si přivonět ke kytkám, co jsou po stranách na vaší cestě. Nezapome ň te si přivonět ke kytkám, co jsou po stranách na vaší cestě. Bhikkhuní Visuddhi Bhikkhuní Visuddhi


Stáhnout ppt "Stará č ínská moudrost Zapni hudbu Jedna starší čínská žena měla dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosila zavěšený na krku."

Podobné prezentace


Reklamy Google