Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Portugalsko III2-Z7-III-04. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Portugalsko III2-Z7-III-04. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Portugalsko III2-Z7-III-04

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Portugalsko je evropský stát nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira.státPyrenejského poloostrovaŠpanělskoAtlantského oceánuAzoryMadeira Rozloha : čtverečných km Počet obyvatel :

4 Portugalsko - poloha - mapa

5 Obrázky z Portugalska

6 Otázky a úkoly : 1.Které známé souostroví patří k Portugalsku? 2. Která velká města najdeš v Portugalsku? 3. Kolik obyvatel má Portugalsko ve srovnání s počtem obyvatel ČR?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : ng/800px-EU_location_POR.png


Stáhnout ppt "EVROPA Portugalsko III2-Z7-III-04. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."

Podobné prezentace


Reklamy Google