Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Chráníme přírodu VY_32_inovace_VL4Z_11 Oblast: Člověk a společnost - vlastivěda Stručná anotace: Prezentace je věnována žákům 4. ročníku. Vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Chráníme přírodu VY_32_inovace_VL4Z_11 Oblast: Člověk a společnost - vlastivěda Stručná anotace: Prezentace je věnována žákům 4. ročníku. Vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Název: Chráníme přírodu VY_32_inovace_VL4Z_11 Oblast: Člověk a společnost - vlastivěda Stručná anotace: Prezentace je věnována žákům 4. ročníku. Vzdělávací materiál se zabývá ochranou přírody v ČR. Ukazuje krajinu podle zásahu člověka. Zabývá se chráněnými krajinnými oblastmi a národními parky. Seznamuje žáky s pravidly chování v chráněných oblastech. Datum: 7.1.2013 Autor: Mgr. Ilona Nováková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2 Chráníme přírodu Svým působením v zemědělství a průmyslu napáchal člověk v přírodě mnoho škod. Příklady poškození přírody: -používání chemických hnojiv v zemědělství -těžba surovin (povrchová těžba hnědého uhlí) -znečištění ovzduší tepelnými elektrárnami -znečištění vody chemickou výrobou -znečištění ovzduší dopravou

3 Krajina přírodní kulturní (krajina bez vlivu člověka) (člověk ji využívá, zachovalá příroda) poškozená zdevastovaná (narušená příroda) (zničená příroda)

4 Chráněná území Místa, kde se nachází zachovalá příroda, byla vyhlášena chráněnými krajinnými oblastmi. Tato místa jsou chráněna zákonem O ochraně přírody a krajiny ČR. Platí zde přísná pravidla, jak se v oblasti chovat.

5 Národní parky Krkonošský národní park KRNAP – vyhlášen roku 1963 České Švýcarsko – vyhlášen roku 2000

6 Národní parky Podyjí – vyhlášen roku 1991 Šumava – vyhlášen roku 1991

7 Jak se máme chovat v chráněné oblasti -Nerozděláváme oheň. -Netrháme rostliny. -Neplašíme volně žijící zvěř. -Netáboříme. -Chodíme po vyznačených cestách. -Neodhazujeme odpadky. -Neprovozujeme horolezectví. -Neznečišťujeme prameny a vodu. -Chováme se tiše. -Nekrmíme zvěř. -Nepouštíme volně pejsky. -Nelámeme krápníky. A další…


Stáhnout ppt "Název: Chráníme přírodu VY_32_inovace_VL4Z_11 Oblast: Člověk a společnost - vlastivěda Stručná anotace: Prezentace je věnována žákům 4. ročníku. Vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google