Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obklady stěn a stropů Mají praktický, hygienický a estetický význam. Praktická funkce spočívá ve zvýšení odolnosti a ochraně povrchu proti mechanickému.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obklady stěn a stropů Mají praktický, hygienický a estetický význam. Praktická funkce spočívá ve zvýšení odolnosti a ochraně povrchu proti mechanickému."— Transkript prezentace:

1 Obklady stěn a stropů Mají praktický, hygienický a estetický význam. Praktická funkce spočívá ve zvýšení odolnosti a ochraně povrchu proti mechanickému poškození a atmosférickým vlivům. Hygienické požadavky na úpravu povrchů splňuje účinná ochrana před znečištěním a vytváření hladké rovné plochy. Neusazuje se prach a snadno se čistí. Estetické důvody spočívají ve výběru materiálu v rozsahu a pečlivém zpracování úpravy povrchu.

2 Přehled úprav povrchů. Nejrozšířenější úpravou povrchů jsou obklady dřevem. Vnitřní i vnější. Dřevěné obložení stěn se zhotovuje z palubek nebo do rámů, někdy je obložení z hotových dýhovaných desek. Zvláštní jsou obklady z pilařských odpadů, z plastů a jiných hmot. Obložení stěn podle výšky se dělí: vysoké, sahá až ke stropu, střední, do výšky okenního parapetu, max.do úrovně dveří, nízké, tvoří sokl 100-200mm.

3 Obložení stěn podle povrchu: hladké, palubkové nebo z větších dílců sestavených z prken do rámů, rámové, zhotoveno ve výrobě, na stavbě pouze montováno, zvláštní obložení z pilařských odpadů a plastů.

4

5

6


Stáhnout ppt "Obklady stěn a stropů Mají praktický, hygienický a estetický význam. Praktická funkce spočívá ve zvýšení odolnosti a ochraně povrchu proti mechanickému."

Podobné prezentace


Reklamy Google