Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Poruchy příjmu potravy Petr Machala. Kdo by nechtěl vypadat „skvěle“. Proč se v období dospívání nejčastěji setkáváme s poruchami příjmu potravy?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Poruchy příjmu potravy Petr Machala. Kdo by nechtěl vypadat „skvěle“. Proč se v období dospívání nejčastěji setkáváme s poruchami příjmu potravy?"— Transkript prezentace:

1 Poruchy příjmu potravy Petr Machala

2 Kdo by nechtěl vypadat „skvěle“. Proč se v období dospívání nejčastěji setkáváme s poruchami příjmu potravy?

3 otázka hodnot, styl doby, vztah k tělu, výkon zaujetí dietami, štíhlostí, fyzickou a výkonovou dokonalostí patologický strach z tloustnutí… Jaké příčiny se nejčastěji uvádějí? Co z toho vyplývá?

4 Je to daň „mcdonaldizace“ společnosti?

5 Potřebujeme neustále nějaké vzory?

6 modelky před Twiggy a po ní

7 hledání sebe sama a upevnění ženské role, sexualita zážitky spojené s narušením rodinné rovnováhy, separační zážitky, ohrožení sebeocenění... Co spouští poruchy příjmu potravy? Pojď s námi do toho, bude sranda…

8 Mentální anorexie tělesná váha je udržována nejméně 15% pod Quetelovým indexem hmotnosti těla (17,5 a méně) Jaké znáte poruchy příjmu potravy? váha (kg) BMI = -------------------- [výška (m)]²

9 snížení váhy si způsobuje sám vyhýbá se kalorickým jídlům nadměrné cvičení přetrvává strach z tloušťky a zkreslená představa o vlastním těle, jako vtíravá, ovládaná myšlenka poruchy menstruace, ztráta sexuálního zájmu a potence Jak poznáme anorexii?

10

11 Mentální bulimie neustálé zabývání jídlem, neodolatelná touha po jídle, epizody přejídání následuje: vyprovokované zvracení, užíváním léků – diuretika, projímadla…

12 většinou se objevují u dívek v poměru 10:1 13. - 14. rok a mezi 17. - 18. rokem bulimie se častěji vyskytuje u postadolescentních dívek Kdy se nejčastěji objevují příznaky?

13 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Poruchy příjmu potravy Petr Machala. Kdo by nechtěl vypadat „skvěle“. Proč se v období dospívání nejčastěji setkáváme s poruchami příjmu potravy?"

Podobné prezentace


Reklamy Google