Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VRÁCENÍ /REFUNDACE/ CLA Zboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednanéZboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednané zboží.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VRÁCENÍ /REFUNDACE/ CLA Zboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednanéZboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednané zboží."— Transkript prezentace:

1 VRÁCENÍ /REFUNDACE/ CLA Zboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednanéZboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednané zboží bylo protokolárně zničeno, když jeho zpětný vývoz nebyl možný nebo rentabilní.zboží bylo protokolárně zničeno, když jeho zpětný vývoz nebyl možný nebo rentabilní. určité lhůty a formalityV obou případech jsou předepsány určité lhůty a formality (např. řešení reklamace) Je zde nutná spolupráce s dovozcem, který má potřebné doklady a je oprávněn projednat záležitost s „tamější“ celnicí. POZOR ! V NĚKTERÝCH ZEMÍCH SE ZAPLACENÉ CLO PŘI ZPĚTNÉM VÝVOZU NEVRACÍ !!!

2 VRÁCENÍ ZBOŽÍ Odběratel odmítá převzít zásilku,Odběratel odmítá převzít zásilku, Nutnost urychleně situaci řešit, z důvodů nárůstu nákladů a rizik zcizení zboží.Nutnost urychleně situaci řešit, z důvodů nárůstu nákladů a rizik zcizení zboží.ŘEŠENÍ: 1zjistit, zda odběratel zboží skutečně nechce nebo mu jde o poskytnutí slevy 2zjistit, zda je možné zboží umístit u jiného odběratele nebo jaké přepravní náklady budou v případě jeho vrácení 3při jednání o slevě je nutné vycházet z toho, že by neměla být vyšší než-li náklady na zpětnou přepravu.  V mnoha případech jsou odběratelé vyškoleni na jednání o nepřevzetí zboží do doby, kdy vývozce poskytne slevu. Počítá s tím, že vývozce odradí administrativa při zpětném odběru zboží. Netýká se to případů, jestliže vývozce má více možností uplatnit zboží jinému odběrateli.

3 UPLATNĚNÍ DANĚ PŘI DOVOZU dani podléhá dovezené zboží, kterým se rozumí zboží propuštěné do režimů: –volný oběh –AZS v systému navrácení –PZS do volného oběhu –dočasné použití Daňovým dokladem je písemné celní prohlášení. Výjimka je celní prohlášení u zboží propuštěné do režimu tranzitu potvrzené celním orgánem (TCP, nebo jiný doklad) ZÁKLAD PRO VÝPOČET DANĚ ZÁKLAD PRO VÝPOČET DANĚ: /§ 44 zákona o DPH/ u volného oběhu a AZS v systému navrácení a) základ pro vyměření cla b) clo, dávky a poplatky splatných z důvodů dovozu zboží a) příslušná spotřební daň

4 UPLATNĚNÍ DANĚ U českého zboží je základ daně pro neplátce daně u zboží, které je umístěné ve svobodném celním pásmu (skladu), které prošlo zpracovatelskými operacemi a je propuštěno do volného oběhu, výše nákladů na provedené zpracovatelské operace. Dočasné použití 3 % za každý započatý měsíc použití zboží v ČR ze základny daně, vyměřené jako pro volný oběh.3 % za každý započatý měsíc použití zboží v ČR ze základny daně, vyměřené jako pro volný oběh. Nesmí být placená daň vyšší než daň vyměřená pro volný oběh.Nesmí být placená daň vyšší než daň vyměřená pro volný oběh.

5 UPLATNĚNÍ DANĚ PŘI VÝVOZU Vývoz zboží do zahraničí uskutečněný plátcem daně je osvobozen uplatnit daň na výstupu. Daňovým doklademDaňovým dokladem je písemné celní prohlášení s výjimkou režimu tranzitu ! U nepřímého zástupce zastoupená osoba, která je prodávajícím ve vztahu k zahraničí.U nepřímého zástupce má nárok na osvobození od povinnosti uplatnit daň na výstupu zastoupená osoba, která je prodávajícím ve vztahu k zahraničí. Plátce nemá nárok na vrácení daně v případě zpět vyváženého zboží z režimu AZS v systému navrácení.

6 UPLATNĚNÍ DANĚ Daň se vrací: diplomatickým a zvláštním misím a konzulárním úřadůmdiplomatickým a zvláštním misím a konzulárním úřadům mezinárodním organizacímmezinárodním organizacím osobám jiných států, které nemají v tuzemsku trvalý pobyt.osobám jiných států, které nemají v tuzemsku trvalý pobyt. –používají výsady a imunitu podle mezinárodních smluv, jimiž je ČR vázána v EU. Zvláštní povolení MF k zásobování leteckých a lodních společností na paluby jejich letadel a lodík zásobování leteckých a lodních společností na paluby jejich letadel a lodí k prodeji zboží v DUTY FREE nebo v TAX FREE provozovnáchk prodeji zboží v DUTY FREE nebo v TAX FREE provozovnách k prodeji zboží členům posádek letadel zahraničních společností při odletu z ČR.k prodeji zboží členům posádek letadel zahraničních společností při odletu z ČR. ZBOŽÍ v DUTY FREE provozovnách se pohlíží jako zboží vyvezené.


Stáhnout ppt "VRÁCENÍ /REFUNDACE/ CLA Zboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednanéZboží bylo vráceno dovozce jako vadné, nepotřebné, neobjednané zboží."

Podobné prezentace


Reklamy Google