Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: VĚCI KOLEM NÁS Autor: Mgr. Irena Tomicová výukový materiál.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: VĚCI KOLEM NÁS Autor: Mgr. Irena Tomicová výukový materiál."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: VĚCI KOLEM NÁS Autor: Mgr. Irena Tomicová výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: VĚCI KOLEM NÁS Autor: Mgr. Irena Tomicová výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2

3 VĚCI, KTERÉ SI ČLOVĚK VYTVOŘIL PRO SVOU POTŘEBU

4 VZDUCH, VODA, PŮDA, NEROSTY A HORNINY, SVĚTLO A TEPLO

5 ROSTLINY, ŽIVOČICHOVÉ, OSTATNÍ ŽIVÉ ORGANIZMY

6

7 PEVNÉ KAPALNÉ PLYNNÉ TVAR MAJÍ STÁLÝ TVAR MĚNÍ PODLE NÁDOBY DO KTERÉ JSOU NALITY TVAR NEMAJÍ JSOU ROZPTÝLENY V PROSTORU

8 KAPALNÉ PLYNNÉ PEVNÉ

9

10

11 1. LIDSKÉ VÝTVORY – věci, které si člověk vytvořil pro svou potřebu 2. NEŽIVÁ PŘÍRODA – vzduch, voda, půda, nerosty a horniny, světlo a teplo 3. ŽIVÁ PŘÍRODA –houby, rostliny, živočichové, ostatní živé organizmy LIDSKÉ VÝTVORY-výrobky Židle, dům, kolo, telefon, raketa, zubní vrtačka ---- jsou vyrobeny z různých materiálů- látek Vlastnosti látek můžeme sledovat - zrakem, hmatem, sluchem, čichem, chutí Měříme délku, objem, teplotu, hmotnost, čas Skupenství látek v přírodě se látky vyskytují ve skupenství --- pevném, kapalném, plynném CO NÁS OBKLOPUJE?

12 KONEC


Stáhnout ppt "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: VĚCI KOLEM NÁS Autor: Mgr. Irena Tomicová výukový materiál."

Podobné prezentace


Reklamy Google