Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivityIII/2 INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT AutorIng. Ladislav Khorel Číslo materiáluVY_32_INOVACE_TEC_2U_KH_14_07 NázevZařízení pro svařování MIG/MAG. Druh učebního materiáluPrezentace, *.pdf soubor PředmětTechnologie RočníkDruhý – učebního oboru „Karosář“ Tématický celekZákladní kurz svařování v ochranné atmosféře metodou MAG Z – M 1 AnotaceMateriál udává přehled zdrojů pro svařování metodou MIG/MAG, typy podávacích zařízení pro posuv drátu, druhy svařovacích hořáků a přehled příslušenství. Metodický pokynMateriál slouží pro výklad nové látky. Časová dotace pro výklad je 45 minut. Klíčová slovaZdroje pro svařování MIG/MAG, invertor, synergický provoz, podávací zařízení pro posuv drátu, druhy svařovacích hořáků, příslušenství Očekávaný výstupŽák získá základní poznatky z oblasti zdrojů a svařovacích hořáků pro svařování MIG/MAG a jejich příslušenství. Datum vytvoření16. 11. 2013

2 ZAŘÍZENÍ PRO SVAŘOVÁNÍ MIG/MAG ZDROJ SVAŘOVACÍHO PROUDU PRO MIG/MAG PODÁVACÍ ZAŘÍZENÍ PRO PODÁVÁNÍ DRÁTU SVAŘOVACÍ HOŘÁK PŘÍSLUŠENSTVÍ - ZÁSOBNÍK SVAŘOVACÍHO DRÁTU -LÁHEV S OCHRANNÝM PLYNEM -REDUKČNÍ VENTIL S PRŮTOKOMĚREM - CHLAZENÍ ZDROJE SVAŘOVACÍHO PROUDU Podle konstrukce jsou zdroje svařovacího proudu tranzistorové nebo mikroprocesorové. Často používáme svařovací INVERTORY (měničové zdroje). ČÁSTI :

3 DRUHY ZDROJŮ PRO SVAŘOVÁNÍ MIG/MAG /1/

4 ZDROJE PRO SVAŘOVÁNÍ METODOU MIG/MAG Multifunkční INVERTORY Malé rozměry a hmotnost STEJNOSMĚRNÝ PROUD ELEKTRODA obvykle + Firma ESAB Synergický provoz – stačí nastavit druh a tloušťku svařovaného materiálu. 10 pamětí nastavení, 4kladkový podavač Firma FRONIUS Zdroj řízený mikroprocesorem. Synergický provoz – stačí nastavit druh a tloušťku svařovaného materiálu. /2/ pro CO 2

5 ZDROJE PRO SVAŘOVÁNÍ METODOU MIG/MAG Firma ALFA IN Firma OMICRON Svařovací poloautomat řízený mikroprocesorem. Pro všechny druhy nízkolegovaných ocelí. Firma DECA Firma KÜHTREIBER Digitální 3fázový invertor. I pro méně zkušené svářeče. /3/ Svařovací poloautomat pro ocel, nerez, hliník. Ruční i synergické nastavení. Až 11 programů. Pro tenké plechy. 7 stupňů regulace napětí.

6 ZDROJE PRO SVAŘOVÁNÍ – firma AEK Třebíč

7 PODÁVACÍ ZAŘÍZENÍ PRO PODÁVÁNÍ DRÁTU – 2, 4 kladky Firma LORCH – Auenwald, Německo Firma FRONIUS – Česká republika VEDENÍ DRÁTU z podavače do hořáku: OCELOVÁ SPIRÁLA (bovden) správného průměru pro ocelový drát nebo TEFLONOVÝ či GRAFITOVÝ bovden pro hliníkový drát.

8 SVAŘOVACÍ HOŘÁK LORCH

9 SVAŘOVACÍ HOŘÁKY FRONIUS Řízení svařování je řešeno jako DVOUTAKTNÍ nebo ČTYŘTAKTNÍ.

10 SVAŘOVACÍ HOŘÁK ABICOR BINZEL - Hořice

11 SVAŘOVACÍ HOŘÁK ABICOR BINZEL SPOTŘEBNÍ DÍLY: Hubice Proudová špička Držák špičky Plynový rozptylovač

12 PŘÍSLUŠENSTVÍ - ZÁSOBNÍK SVAŘOVACÍHO DRÁTU - LÁHEV S OCHRANNÝM PLYNEM - REDUKČNÍ VENTIL S PRŮTOKOMĚREM - CHLAZENÍ – DESTILOVANÁ VODA + FRIDEX --C

13 Použité zdroje Časopis AUTOEXPERT 04– časopis profesionálů v autoopravárenství: Příloha svařování. Autopress, s. r. o. Duben 2010.ISSN:1211 - 2380 Zdroje obrázků /1/, /2/, /3/ - Časopis AUTOEXPERT 04– časopis profesionálů v autoopravárenství: Příloha svařování. Autopress, s. r. o. Duben 2010.ISSN:1211 - 2380 Ostatní – vlastní fotoarchív


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google