Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bc. Kateřina Konečná Ruská slovesa bít a být s předponami ve srovnání s češtinou, Русские глаголы бить и быть в сопостовлении с чешским языком The Russian.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bc. Kateřina Konečná Ruská slovesa bít a být s předponami ve srovnání s češtinou, Русские глаголы бить и быть в сопостовлении с чешским языком The Russian."— Transkript prezentace:

1 Bc. Kateřina Konečná Ruská slovesa bít a být s předponami ve srovnání s češtinou, Русские глаголы бить и быть в сопостовлении с чешским языком The Russian verbs to beat and to be with the prefixes in comparison with the Czech language

2  Odborná ruská a česká literatura  Excerpovaný materiál

3  Teoretická část  Praktická část

4  mnohoznačnost ruských sloves  Gramatický a lexikální význam ruských a českých slovesných předpon  sémantický aspekt ruské slovesné prefixace  Slovotvorba pomocí předpon

5  U předponových sloves je provedena jejich podrobná analýza, zkoumají se sémantické vztahy ruských a českých prefixů a četnost jednotlivých způsobů překladu.

6  Český národní korpus  Národnímu korpusu ruského jazyka (možnost vyhledávání slov a slovních spojení v kontextu a zjistit jejich frekvenci v korpusu i původní textový zdroj)

7  JANŮJOVÁ, Elke. Slovesná prefixace a sémantické skupiny sloves. Brno: Masarykova univerzita, Fakulta filozofická, 1982. Vedoucí diplomové práce Stanislav Žaža.  SEKANINOVÁ, Ella. Sémantická analýza predponového slovesa v ruštině a slovenčině. Bratislava. 1980.  SKOUMALOVÁ, Zdenka. O komplexní analýzu verbální prefixace. In: Kapitoly ze srovnávací mluvnice ruské a české, III. Praha: Academia, 1968. s. 153  UHER, František. Slovesné předpony. Brno: Univerzita J. E. Purkyně v Brně, 1987. 210 s.  Grammatika russkogo jazyka. Tom I, Fonetika i morfologija/Akademija nauk SSSR. Institut russkogo jazyka. Moskva: Izdatel’stvo Akademii nauk SSSR, 1960. s. 578 – 605.

8


Stáhnout ppt "Bc. Kateřina Konečná Ruská slovesa bít a být s předponami ve srovnání s češtinou, Русские глаголы бить и быть в сопостовлении с чешским языком The Russian."

Podobné prezentace


Reklamy Google