Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ekonomika a marketing I. ročník Ukazatele firmy Jak vypočítat základní firemní ukazatele Nápověda k řešení je v učebnici.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ekonomika a marketing I. ročník Ukazatele firmy Jak vypočítat základní firemní ukazatele Nápověda k řešení je v učebnici."— Transkript prezentace:

1 Ekonomika a marketing I. ročník Ukazatele firmy Jak vypočítat základní firemní ukazatele Nápověda k řešení je v učebnici

2 Firma m á n á sleduj í c í ukazatele: FC AVC4 000 P5 000 Q2 000 nehmotný majetek hmotný majetek vlastní hmotný majetek na účtu v bance dluží úvěr na stroje

3 Vypoč í tej: a) rentabilitu firmy b) výnosnost firmy k st á lým aktivům c) zadluženost d) finančn í z á vislost e) sestav rozvahu Až to vypoč í t áš, tak na dal ší ch str á nk á ch je ře š en í :

4 a) rentabilita firmy Vzorec je zisk/celkové náklady TC = FC + VC FC = VC = AVC * Q VC = * VC = TC = ZISK = TR – TC TR = P * Q TR = *2 000 TR = Zisk = Rentabilita = 21,95% ??? Je to dobré ???

5 b) výnosnost firmy ke stálým aktivům Vzorec je zisk/stálá aktiva Stálá aktiva je majetek hmotný, nehmotný a dlouhodobý finanční Hmotný majetek = Nehmotný majetek = Finanční majetek = 0 Stálá aktiva = Zisk = Výnosnost firmy = 43,37% ??? Je to dobré ???

6 c) zadluženost firmy ke stálým aktivům Vzorec je dluh/stálá aktiva Dluh = Stálá aktiva = Zadluženost firmy = 24% ??? Je to dobré ???

7 d) finanční závislost firmy Vzorec je vlastní zdroje/cizí zdroje Vlastní zdroje vlastní majetek firmy = zisk = účet v bance = celkem vlastní zdroje = Cizí zdroje ( úvěr ) = Finanční závislost firmy = 5,45 nebo 545% ??? Je to dobré ???

8 e) jednoduchá rozvaha firmy AktivaPasiva Hmotný majetek Vlastní majetek Nehmotný majetek Cizí majetek Oběžný majetek Finanční majetek0 Součet aktiv Součet pasiv


Stáhnout ppt "Ekonomika a marketing I. ročník Ukazatele firmy Jak vypočítat základní firemní ukazatele Nápověda k řešení je v učebnici."

Podobné prezentace


Reklamy Google