Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Valašská Polanka Kateřina Srbová. Obsah Informace Historie Škola TJ Sokol Valašská Polanka Tradice SDH Valašská Polanka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Valašská Polanka Kateřina Srbová. Obsah Informace Historie Škola TJ Sokol Valašská Polanka Tradice SDH Valašská Polanka."— Transkript prezentace:

1 Valašská Polanka Kateřina Srbová

2 Obsah Informace Historie Škola TJ Sokol Valašská Polanka Tradice SDH Valašská Polanka

3 Informace Počet obyvatel : 1347 (1. ledna 2006) Katastrální výměra : 1236 ha Nadmořská výška : 378 m.n.m. - 711 m.n.m. Poštovní úřad : PSČ 756 11 Starosta : Josef Daněk

4 Historie Polanka je starobylá obec, jejíž historie spadá do poloviny 14. století. První písemná zmínka o ní je v listině papežské kurie z roku 1361, podle níž patřila klášteru ve Vizovicích. V březnu 1929 byla úředně schválena změna názvu obce Polanka, která od té doby nese název VALAŠKÁ POLANKA. Obec ležela na rušné cestě, vedoucí ze Vsetína do Brumova a dále do Uher.

5 Škola Ředitelka školy : Mgr. Naděžda Hajdová Zástupkyně ředitelky : Mgr. Romana Řezníčková Ekonomka : Renata Procházková Účetní : Hana Kročilová Výchovná poradkyně : Mgr. Marta Pecárová Vedoucí stravování : Zdenka Ostruszková Školník : Josef Grycman

6 TJ SOKOL VALAŠSKÁ POLANKA Sokol ve Valašské Polance v roce 1937 původně vznikl jako spolek turistů a sportovně založených lidí. Zakrátko i naši předkové podlehli vábení kulatého nesmyslu a tak začali hrát fotbal. V Polance se většinou hrával fotbal na okresní úrovni, občas se postupovalo a taky někdy padalo. Nejvyšší soutěž, kterou kdy Valašská Polanka hrála byla I. B třída. Z té ale nakonec před čtyřmi lety sestoupila. Tehdy byl kádr silně omlazen, mnoho prostoru dostávali úspěšní dorostenci, kteří po 3 roky kralovali ve vsetínském OP dorostu. V týmu ale chybělo několik zkušených hráčů, a tak se spadlo. Nedělala se z toho žádná tragédie, postupovalo se podle scénáře dávat šanci mladým klukům. Kostra tohoto dorostu právě tvoří nynější srdce celého fotbalu v Polance. Skvělá parta, která tehdy panovala, vydržela dodnes. Mnoho z těchto hráčů nyní působí i na funkcionářských postech. Namísto upadajícího výboru byl zvolen nový, který je tvořen mladými a hlavně aktivními členy. A za nynějším úspěchem se skrývá právě práce nově zvoleného výboru. Za cíl si vytyčil finanční stabilizaci a hlavně rozšíření hráčské základny. Proto byla ihned založena mladší přípravka a probíhají pořád nějaké akce pro zvelebení celého sportovní areálu a hřiště. Dále pořádá taneční zábavy a různé akce, jako byla např. zabijačka.

7 tradice Valašské Dožínky Mikuláši SDH Valašská Polanka Karneval

8 SDH VALAŠSKÁ POLANKA Vznik sboru je datován k 25.8. 1907 a dne 15.11.1907 byl oficiáln ě registrován.

9 Webové stránky Naše obec Základní škola Mate ř ská škola Mate ř ská škola Knihovna Sbor dobrovolných hasi čů Sbor dobrovolných hasi čů TJ Sokol Farnost Fotogalerie


Stáhnout ppt "Valašská Polanka Kateřina Srbová. Obsah Informace Historie Škola TJ Sokol Valašská Polanka Tradice SDH Valašská Polanka."

Podobné prezentace


Reklamy Google