Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tolerance k národnostním menšinám Petr Machala. Heslo EU: „Jednota v rozmanitosti“ V EU žije mnoho národnostních menšin. Znáte heslo Evropské unie? Víte,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tolerance k národnostním menšinám Petr Machala. Heslo EU: „Jednota v rozmanitosti“ V EU žije mnoho národnostních menšin. Znáte heslo Evropské unie? Víte,"— Transkript prezentace:

1 Tolerance k národnostním menšinám Petr Machala

2 Heslo EU: „Jednota v rozmanitosti“ V EU žije mnoho národnostních menšin. Znáte heslo Evropské unie? Víte, proč k nám přichází cizinci? Z kterých zemí?

3 Napište 5 důvodů emigrace. 1. 2. 3. 4. 5.

4 Předsudky a stereotypy – (víra, rasa, profese, homosexualita…)

5 Se kterými lidmi by ti nevadilo cestovat? 1.Rumunka s dítětem v náručí 2.Veselý romský muzikant 3.Baskický nacionalista 4.Obézní švýcarský bankéř – silný kuřák 5.Kurdský uprchlík 6.Český student pod vlivem alkoholu 7.HIV pozitivní jedinec 8.Arabský student medicíny 9.Upovídaná rakouská učitelka 10.Mladý skinhead ze Švédska 11.Holanďan kouřící marihuanu Myslíte si, že by lidé měli dostat šanci žít jinde a nově?

6 Jak vnímáš cizince, kteří přicházejí do ČR?

7 Moc všem děkuji, pro dnešek je to všechno.


Stáhnout ppt "Tolerance k národnostním menšinám Petr Machala. Heslo EU: „Jednota v rozmanitosti“ V EU žije mnoho národnostních menšin. Znáte heslo Evropské unie? Víte,"

Podobné prezentace


Reklamy Google