Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7. 19 Anotace: Prezentace seznamuje s jednotlivými čeleďmi, řeší úkoly, seznamuje se škůdci. Vzdělávací oblast: Bobovité, lilkovité,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7. 19 Anotace: Prezentace seznamuje s jednotlivými čeleďmi, řeší úkoly, seznamuje se škůdci. Vzdělávací oblast: Bobovité, lilkovité,"— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7. 19 Anotace: Prezentace seznamuje s jednotlivými čeleďmi, řeší úkoly, seznamuje se škůdci. Vzdělávací oblast: Bobovité, lilkovité, lipnicovité Autor: Ing. Jiří Jungmann Jazyk: Přírodopis - botanika Očekávaný výstup: Seznámení s nejdůležitějšími čeleď mi Druh učebního materiálu: DUM Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : sedmý ročník základní školy

2 BobovitÉ Úkol 1. Popiš rostlinu hrachu setého, doplň názvy k šipkám :

3 Úkol 2. Popiš květ hrachu setého:

4 Úkol 3. Které zástupce za ř adíš mezi pícniny a lušt ě niny? Pícniny: ________________________________________________________ ____________________________________ Lušt ě niny: ________________________________________________________ ____________________________________ 4. Jakou funkci mají hlízkovité bakterie na ko ř enech bobovitých rostlin?

5 LIlkovitÉ /OKOPANINY/ Lilek brambor je botanický název rostliny, která se p ě stuje pro podzemní hlízy - brambory. Hlízy obsahují hodn ě škrobu, minerálních látek a vitamín ů. (Brambory ur č ené pro zimní spot ř ebu se sklízejí na podzim. Ve vlhkém a teplém sklep ě za č ínají hlízy vytvá ř et ji ž od poloviny zimy „klí č ky“, co ž jsou nové stonky bramboru.) Bramborové hlízy jsou ztlustlé podzemní stonky s pupeny (o č ky).

6 ÚKOL 1. K ozna č eným č ástem rostliny bramboru p ř ipiš její názvy (hlízy, ko ř eny, lodyha, kv ě ty).

7 LIlkovitÉ /OKOPANINY/ 2. Znáš tohoto šk ů dce brambor? Jeho název napiš. Brouka i larvu vybarvi (brouk je ž lutý s č ervenými pruhy skvrnami, základní barva larvy je sv ě tle č ervená).


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7. 19 Anotace: Prezentace seznamuje s jednotlivými čeleďmi, řeší úkoly, seznamuje se škůdci. Vzdělávací oblast: Bobovité, lilkovité,"

Podobné prezentace


Reklamy Google