Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pravoúhlé zobrazení Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pravoúhlé zobrazení Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."— Transkript prezentace:

1 Pravoúhlé zobrazení Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/ Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

2 Anotace:  Digitální učební materiál je určen pro opakování, upevňování a rozšiřování učiva  Materiál rozvíjí poznatky získané v hodinách pracovních činností  Je určen pro předmět Pracovní činnosti v 6. ročníku

3 Technické kreslení Obrázek na rozdíl od slovního popisu jednoznačně určuje tvar tělesa, případně i rozměry výrobků. Vypovídá o našich představách a nápadech. Zhotovení výrobků a vzájemně zaměnitelných součástek je umožněno jednotným zobrazováním a jednotným čtením technických zobrazení, což umožňuje technické kreslení. Technické kreslení je mezinárodním dorozumívacím prostředkem- obrazovou řečí. Základní pravidla technického kreslení jsou stanovena státní normou ČSN – Strojnické výkresy a tato je dodržována a pravidelně aktualizována.

4 Technický výkres Technický výkres je výkres používaný převážně ve strojírenství, elektrotechnice a stavebnictví, kreslený ve vhodně zvoleném měřítku a obsahující všechny informace nutné pro výrobu konkrétní součásti, stroje, realizaci stavby apod.

5 Základní zobrazení třemi pohledy

6 Zobrazení předmětu třemi pohledy

7 Technický výkres čtvercové desky s kruhovou a kulatou dírou

8 Druhy čar v technickém kreslení

9 Postup kreslení technického výkresu

10 Otázky a úkoly 1.Vysvětli význam a smysl technického zobrazování. 2.Jaký je rozdíl mezi technickým výkresem a náčrtem ? 3.Jaký způsob zobrazování používáme v technickém kreslení ? 4.Které druhy čar používáme při technickém kreslení ? 5.Co rozumíme pojmy pohled zepředu, shora, zleva ?

11 Použité zdroje:   Technical Drawing Hole 04.png. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001, [cit ]. Dostupné z:  Schneckenwelle.png. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001, [cit ]. Dostupné z:  Pracovní vyučování. Praha: SPN, ISBN  Pracovní vyučování. Praha: SPN, ISBN


Stáhnout ppt "Pravoúhlé zobrazení Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."

Podobné prezentace


Reklamy Google