Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úhly Úhly – grafické přenášení ZŠ a MŠ Křenovice Mgr. Lenka Andrýsková, Ph.D. únor 2011 Matematika a její aplikace pro 6. třídu – Geometrie v rovině a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úhly Úhly – grafické přenášení ZŠ a MŠ Křenovice Mgr. Lenka Andrýsková, Ph.D. únor 2011 Matematika a její aplikace pro 6. třídu – Geometrie v rovině a."— Transkript prezentace:

1 Úhly Úhly – grafické přenášení ZŠ a MŠ Křenovice Mgr. Lenka Andrýsková, Ph.D. únor 2011 Matematika a její aplikace pro 6. třídu – Geometrie v rovině a prostoru – Úhly VY_32_INOVACE_23

2 Materiál připomíná žákům přenášení trojúhelníka a analogicky odvozuje přenášení úhlu. Podle vzorového příkladu se žáci seznámí s postupem konstrukce a následně pak podle dalšího vzorového příkladu konstrukci procvičí. ANOTACE VY_32_INOVACE_23 – Úhly – grafické přenášení autorka: Mgr. Lenka Andrýsková, Ph.D.

3 + Přenášení v geometrii = přesunutí daného útvaru - při přenášení se daný objekt nezmění – „tvar“ i velikost se zachovají Př. Přeneste trojúhelník ABC do bodu A´. A C B A´ C´ B´ ABC = A´B´C´ ~

4 Přenesení úhlu obrázky převzaty z Odvárko O., Kadleček J.: Matematika pro 6. ročník základní školy, 3. díl. Prometheus 1999, ISBN 80-7196-144-2

5 Přenesení úhlu = přenesením úhlu získáme úhel o stejné velikosti V U Z V´ U´ Z´ UVZ = U´V´Z´ ~ < ) < ) X Y X´ Y´ p Př. Přeneste UVZ k přímce p. < )

6 Cvičení B A C B´ A´ C´ ABC = A´B´C´ ~ < ) < ) X Y X´ Y´ q Př. Přeneste ABC k přímce q. Pracujte samostatně do sešitu, postup si ověřujte podle prezentace. < )


Stáhnout ppt "Úhly Úhly – grafické přenášení ZŠ a MŠ Křenovice Mgr. Lenka Andrýsková, Ph.D. únor 2011 Matematika a její aplikace pro 6. třídu – Geometrie v rovině a."

Podobné prezentace


Reklamy Google