Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vázaná tělesa a soustavy těles s vazbami typu NNTP Radek Vlach Ústav mechaniky těles,mechatroniky a biomechaniky FSI VUT Brno Tel.: 54114 2888 e-mail:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vázaná tělesa a soustavy těles s vazbami typu NNTP Radek Vlach Ústav mechaniky těles,mechatroniky a biomechaniky FSI VUT Brno Tel.: 54114 2888 e-mail:"— Transkript prezentace:

1 Vázaná tělesa a soustavy těles s vazbami typu NNTP Radek Vlach Ústav mechaniky těles,mechatroniky a biomechaniky FSI VUT Brno Tel.: 54114 2888 e-mail: vlach.r@fme.vutbr.cz, http://www.umt.fme.vutbr.cz/~rvlach/

2 Experimentální stanovení pasivních odporů hranol na podložce »F 1 =konst., a=konst. »F 1 =konst., v=konst. 0 + »F=f(F 1 ) Coulombovské tření – dF T = f*dF N e FT = -e v válec na podložce –smýkání - a 0,  = 0 »F 1 =konst., a=konst. »F 1 =konst., v=konst. 0 + »F=f(F 1 ) Coulombovské tření – dF T = f*dF N e FT = -e v –valení – a > a m : v > 0,  = 0 »F 1 =konst., a=konst. »F 1 =konst., v=konst. 0 + »Fa=f(F 1 ) – M v = e*F N e Mv = -e  třecí kužel : nositelka stykové síly leží za klidu uvnitř třecího kužele a na kuželu za rovnoměrného pohybu.

3 Uvolnění vazeb NNTP Obecná vazba smýkání valení posuvná rotační

4 Spojení strojních součástí vláknové (pásové) tření klínové spojení šroubové spojení vzpříčení mezi tělesy


Stáhnout ppt "Vázaná tělesa a soustavy těles s vazbami typu NNTP Radek Vlach Ústav mechaniky těles,mechatroniky a biomechaniky FSI VUT Brno Tel.: 54114 2888 e-mail:"

Podobné prezentace


Reklamy Google