Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

INFORMATIKA 9 Defragmentace disku III2 – I9- 01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "INFORMATIKA 9 Defragmentace disku III2 – I9- 01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,"— Transkript prezentace:

1 INFORMATIKA 9 Defragmentace disku III2 – I9- 01

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika, respektive Praktikum z informatiky v 9. ročníku, oblast Informační a komunikační technologie. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s počítačem a využití informací z internetu. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě pomocí dataprojektoru nebo na interaktivní tabuli.

3 Co je defragmentace disku ? Defragmentace disku je nástroj, který znovu uspořádá data na pevném disku a opět spojí fragmentované soubory, takže počítač může fungovat efektivněji. Ve verzi operačního systému Windows 7 je program Defragmentace disku spouštěn podle plánu, takže si nemusíte pamatovat, že je nutné jej spustit. Přesto máte možnost provést ruční spuštění tohoto programu nebo změnit plán, který používá.

4 Průběh při defragmentaci disku

5 Otázky a úkoly : 1.Vysvětli pojem defragmentace disku. 2. Je defragmentace užitečná ? Čím ? 3. Je defragmentace disku automatický proces ve verzi Windows 7 ?

6 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://jaky-notebook.cz/wp-content/uploads/2012/10/jak-zrychlit-notebook.jpg


Stáhnout ppt "INFORMATIKA 9 Defragmentace disku III2 – I9- 01. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,"

Podobné prezentace


Reklamy Google